„Labas vietas TALKA” projektu atklāšana Rīgas apkaimēs

„Labas vietas TALKA” projektu atklāšana Rīgas apkaimēs
Publicitātes foto
Ziepniekkalnā 6. septembrī – „Baltajā naktī” – un Čiekurkalnā 13. septembrī notiks „Rīga 2014” programmas projekta „Labas vietas TALKA” vides labiekārtojuma objektu prezentācijas pasākumi.

Jau otro gadu „Labas vietas TALKA” projekta ietvaros saliedē kopienas, aicinot Rīgas apkaimju iedzīvotājus attīstīt un labiekārtot kādu savas apkaimes vietu, skvēru vai pagalmu saskaņā ar viņu īpašajām vēlmēm un nepieciešamībām.

Šis projekts ir četru mēnešu kopdarbs, apvienojot vietējo iedzīvotāju idejas ar radošu profesionāļu atbalstu. Jaunās „labās vietas” ir kā atspēriena punkts iedzīvotāju un pilsētas pārvaldes turpmākai sadarbībai.

Atklāšana Ziepniekkalnā 6. septembrī no plkst. 16.00
Valdeķu un Dižozolu ielu krustojums

Ziepniekkalna „labās vietas” atklāšanas dienas laikā darbosies pašportretu fotostūrītis, „Laimas” šokolādes darbnīca bērniem, kā arī Kaukāza un atraktīvo lindy-hop deju meistarklases. Vakara noslēgumā plkst. 21.00 tiks iedegti „Ziepniekkalna logi” un atklāta portretu multimediju izstāde, kas ir viens no laikmetīgās mākslas foruma „Baltā nakts” projektiem.

Ziepniekkalna projekta telpiskā koncepcija balstīta uz aktīvo vietas izmantošanu, kurā īsti nav laika uzkavēties, bet tā ir nozīmīgs saskares punkts un atrodas pašā Ziepniekkalna centrā.

Tādējādi iedzīvotāju un dizaineru izaicinājums bija radīt pavisam jaunus pilsētvides elementus, kas paredzēti īslaicīgam uzturēšanās laikam, tas būs pirmais šāda veida projekts Rīgā. Tai pašā laikā vietā būs apkaimes ziņojumu tāfele un danču grīda, lai veicinātu iedzīvotāju savstarpējo komunikāciju un jaunu kultūras iniciatīvu rašanos.

Atklāšana Čiekurkalnā 13. septembrī no plkst. 13.00
Čiekurkalna 5. Šķērslīnijā plkst. 13.00

Projekta veidotāji aicina pievienoties atklāšanas talkā, apgleznojot dažādus spēļu elementus un piedaloties dažādās meistarklasēs. Dienas garumā notiks arī dažādu spēļu čempionāts un biedrības „Rasa” vingrošanas klases.

Čiekurkalna pirmā parka koncepcijas pamatā ir pavisam jauns teritorijas lietošanas termins Rīgas kontekstā – pagaidu izmantošana.

Parka elementiem ir jābūt mobiliem un viegli demontējamiem. Pagaidu izmantošanas pamatā ir vieglu konstrukciju elementi, kas neprasa lielus materiālos ieguldījumus, vēlams, izmantojot resursus, kas pieejami tuvējā apkaimē. Čiekurkalns ir retā no apkaimēm, kurā oficiāli nav iezīmēta neviena publiskā zaļā teritorija, pat pēc vairākkārtēja iedzīvotāju lūguma.

Čiekurkalna parks sastāvēs no virknes dažādu rotaļīgu elementu, kurus iespējams izmantot pēc katra paša interpretācijas dažādās vecuma grupās. Biedrības „Rasa” seniori atklāšanas dienā demonstrēs, ka rotaļīgi elementi nebūt nenozīmē, ka tie domāti tikai bērniem. Par paaudžu sadarbību vēstīs arī projekta „Iesakņotāji” meistarklase, kurā tiks veidots apkaimes atvērtais mazdārziņš.

Pasākuma noslēgumā talcinieki tiks cienāti ar karstu un gardu zupu.

„Labas vietas TALKA” ar iedzīvotāju ideju palīdzību pārnes spēles no rīdzinieku privātās telpas uz pilsētas publisko telpu, Rīgas apkaimju skvēros un laukumos veidojot spēļu iedvesmotus vides dizaina objektus. Kā pirmais šāds objekts jau sakārtots Alekša skvērs Sarkandaugavā, bet 2014. gada laikā gaismā tiks celtas vēl divas „labās vietas” divās jaunās apkaimēs – Dižozolu ielas sākumā Ziepniekkalnā un „Apsolītajā zemē” Čiekurkalnā.

Projektu īsteno biedrība „idejuTALKA” un Laikmetīgās arhitektūras informācijas centrs (LAIC).

0 komentāri

Komentāru nav