„Splendid Palace” – filmu pirmizrādes un japāņu mākslinieka koncerts

„Splendid Palace” – filmu pirmizrādes un japāņu mākslinieka koncerts
Publicitātes foto . Kadrs no Dzintara Dreiberga jaunās dokumentālās filmas „Nāc ar mani padejot”
29-08-2014 A+ A-
No 29. augusta kinoteātrī „Splendid Palace” būs skatāmi divi latviešu kinorežisoru darbi – Dzintara Dreiberga dokumentālā filma „Nāc ar mani padejot” un Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma „Zelta zirgs”, savukārt 3. septembrī kinoteātrī notiks septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālā kino režisoru veidotās filmas „Pāri ceļiem un upei” pirmizrāde Latvijā, kas ir viens no „Rīga 2014” programmas pasākumiem.

29. augustā plkst. 19.00 – pirmizrāde režisora Dzintara Dreiberga dokumentālajai filmai „Nāc ar mani padejot”. Vidusskolēnu deju kolektīvs dodas uz Jauniešu dziesmu un deju svētkiem. Latvijas lielākajam masu kultūras pasākumam viņi ir gatavojušies visu gadu, tagad, atstājuši mājas un vecākus, dodas uz galvaspilsētu, lai slēgtā sabiedrībā pavadītu kopā septiņas intensīvas dienas.

Viņiem jau ir 18, un tik tikko pabeiguši skolu, bet nav vēl pieņemti nākamajās. Šī viņiem šķiet kā pēdējā brīvā un skaistā dzīves vasara, gluži tāpat kā vēl ļoti daudziem citiem, kas piedalās šajos svētkos. No indivīda pārvērsties par masu – katra jaunieša unikālie un īpašie pārdzīvojumi pārvēršas par kopīgiem svētkiem, kopīgu pārdzīvojumu, kopīgām bailēm un apjukumu, kā izvēlēties pareizo nākotnes ceļu.

No 29. augusta kinoteātrī „Splendid Palace” būs skatāma jaunākā animācijas filma – pasaka bērniem „Zelta zirgs”. Režisors – Reinis Kalnaellis. Lomas ierunājuši: Edgars Kaufelds, Zane Dombrovska, Laima Vaikule, Uldis Dumpis, Edgars Lipors, Jānis Kirmuška, Ģirts Jakovļevs, Inese Ramute, Gunārs Placēns, Andris Bērziņš, Jānis Jarāns, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants.

Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, vairo skumjas un krāj asaras no visiem, kas raud par neveiksmēm, nelaimēm un aizgājējiem. Vecā ragana vēlas nogalēt Princesi, jo tad raudātu visa karaļvalsts, un Melnā māte iegūtu absolūtu varu. Kad karaļmeita dodas izjādē pa mežu, ragana sagūsta meiteni un ieslēdz Princesi stikla zārkā. Dzīvības aizstāvis – Baltais tēvs – stājas ceļā un rada neiespējami stāvu un augstu ledus kalnu, kas septiņus gadus un septiņas dienas paglābs Princesi no Melnās mātes...

3. septembrī plkst. 18.00 notiks septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālā kino režisoru veidotās filmas „Pāri ceļiem un upei” pirmizrāde Latvijā. Filma tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta „Force Majeure. Riga” ietvaros. Pirmizrādē piedalīsies filmas autori – Latvijas režisors Ivars Seleckis, Rainers Komers no Vācijas, Betina Henkele no Austrijas, Audrus Stonis no Lietuvas, Jāks Kilmi no Igaunijas, Jons Bangs Karlsens no Dānijas un Sergejs Lozņica no Ukrainas. Pasākumā piedalīsies arī filmas līdzautori, Latvijas antropologi: Ieva Raubiško, Agnese Cimdiņa, Māris Prombergs, Māra Pinka, Dace Dzenovska un Garets Hamiltons, kā arī aicinātie viesi. Filmas režijas konsultants ir Dāvis Sīmanis.

No 5. septembra kinoteātrī „Splendid Palace” tiks demonstrēta britu režisora Džonatana Gleizera (Jonathan Glazer) drāma, trilleris „Manā ādā” („Under the Skin”) ar Skārletu Johansoni galvenajā lomā.

6. septembrī „Baltās nakts” ietvaros visas nakts garumā būs iespēja baudīt dažādu žanru, laiku un formātu kino. Laika posmā no plkst. 21.00 līdz plkst. 03.00 tiks demonstrētas pasaulslavenā itāliešu režisora Juri Ankarani (Yuri Ancarani) triloģijas īsfilmas „Il Capo”, „Piattaforma Luna” un „Da Vinci”. Šīs filmas tika izrādītas Parīzes „Baltajā naktī” (NUIT BLANCHE PARIS 2013) un šogad atceļojušas uz Rīgu. Mākslinieka darbi guvuši atzinības un balvas vairāk nekā 20 filmu festivālos Francijā, Itālijā, Norvēģijā, ASV, Polijā un citur.

Deviņos seansos no plkst. 18.00–03.00 demonstrēs pasaules kinoklasikas bestselleru – 1902. gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas spēlfilmas „Ceļojums uz Mēnesi“ („Le Voyage Dans La Lune”, režisors Žoržs Meljess). Šī filma kļuvusi arī par šā gada „Baltās nakts” iedvesmas avotu. Tajā pašā laikā „Splendid Palace” rādīs arī jaunākās Latvijas īsfilmas projektā „Dzīve – tas ir kino”. Savukārt unikālajā multimediālajā projektā „Landscapes” tiks apvienots mūsdienu kamermūzikas skanējums un fotoprojekcijas māksla.

7. septembrī plkst. 20.00 kinoteātrī „Splendid Palace” notiks japāņu mākslinieka Rjodzi Ikedas (Ryoji Ikeda) audiovizuāls koncerts „datamatics [ver.2.0]”. Rjodzi Ikeda, viens no pazīstamākajiem Japānas elektroniskās mūzikas autoriem, savos darbos ne tikai pievēršas skaņas raksturīgākajām pamatiezīmēm, bet vienlīdz veiksmīgi izmanto arī gaismu kā matēriju un matemātiku kā metodi. „datamatics” ir ilglaicīgs projekts, kas sastāv no vairākām daļām, – kustīga attēla, skulpturāliem elementiem, skaņas un jauno mediju tehnoloģijām. Viņa darbiem piemītošais vizionārisms rosina iztēli par utopiskās pilsētas nākotnes modeli, sasaucoties ar festivāla „Survival Kit” šā gada tēmu „Utopiskā pilsēta”.

Pasākums notiks festivāla „Survival Kit 6” un „Rīga 2014” programmas ietvaros, to rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

0 komentāri

Komentāru nav