Atsāk iznākt žurnāls „Teātra Vēstnesis”

Atsāk iznākt žurnāls „Teātra Vēstnesis”
Publicitātes foto
19-05-2013 A+ A-
Ar VKKF finansiālu atbalstu atsācis iznākt žurnāls „Teātra Vēstnesis”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja žurnāla pārstāve Ieva Anševica. Pie žurnāla jaunā veidola strādājušas mākslinieces Sarmīte Māliņa un Dace Eglīte, galvenā redaktore Edīte Tišheizere, Maija Svarinska, Normunds Naumanis, kā arī redkolēģija – Evita Sniedze, Ieva Struka un Ieva Anševica.

Jaunā numura galvenās tēmas „Kas es esmu?” izaicinājumam atbild režisori Felikss Deičs un Viktors Jansons, scenogrāfs Ilmārs Blumbergs, kritiķis Normunds Naumanis. Paplašinātu atbildi uz šo jautājumu sniedz R. Blaumaņa piektā teātra festivāla žūrijas diskusija, ko atreferējusi Ieva Rodiņa.

Sadaļā „Process” dramaturģe un Valmieras teātra direktore Evita Sniedze raksta par Alvja Hermaņa izrādi „Stāsts par Kasparu HauzeruCīrihes (Šveice) „Schauspielhaus” teātrī, Līga Ulberte aplūko, ko Blaumaņa skolā mācījies Elmārs Seņkovs, savukārt Toms Treibergs pēta sociāli aktīvā teātra aizmetņus Latvijā.

Ārzemju teātriem veltītajās sadaļās teātra zinātniece Ieva Struka raksta par Toma Stoparda lugu interpretāciju Igaunijā, arī kopā ar Normundu Naumani veido dubultu versiju par parādību vārdā Keitija Mičela. Gundega Laiviņa atskatās uz „Homo Novusdesmitgadi un iepazīstina ar nākamā festivāla programmu.

Numura intervijās sarunājas Mārtiņš Meiers un Elīna Vāne, Evita Mamaja iztaujā režisoru Janu Vilemu van den Bosu, Edīte Tišheizereaktierus Lidiju Pupuri un Ģirtu Krūmiņu.

Sadaļā „Vārds teātra cilvēkiemsavu skatījumu pauž dizaineri Reinis un Krista Dzudzilo, arī aktieri Olga Dreģe un Mārtiņš Kalita.

Žurnālā publicēta Latvijas profesionālo teātru hronika no 2012./2013. gada sezonas sākuma. Vāku dizainā izmantotas idejas un risinājumi, ko piedāvājuši Reinis un Krista Dzudzilo un Ilmārs Blumbergs.

Žurnāls „Teātra Vēstnesisir vienīgais teātra nozares žurnāls Latvijā. Tas iznāca kopš 1989. gada, un ilggadēja galvenā redaktore bija Anda Burtniece. Finansējuma trūkuma dēļ izdošana tika pārtraukta 2011. gadā. 2013. gadā Valsts kultūrkapitāla fonds piešķīra līdzekļus žurnāla atkalizdošanai.

0 komentāri

Komentāru nav