Tabakas fabrikā atklās kārtējo „Rīgas dzejas kartes” izstādi

Tabakas fabrikā atklās kārtējo „Rīgas dzejas kartes” izstādi
Pjotrs Antonovs
Radošajā telpā „Tabakas fabrikā” pirmdien, 8. septembrī, plkst. 20.00 tiks atklāta kārtējā projekta „Rīgas dzejas karte” izstāde, kurā šoreiz īpaša uzmanība pievērsta fotogrāfijai, „Rīga 2014” kultūras portālu informē apvienības „Orbīta” pārstāvji.

Projekts ir daļa Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas un iekļauts tematiskajā līnijā „Ceļu karte”. Izstādes atklāšanas laikā notiks arī Vladimira Svetlova trīsvalodu grāmatas „lietots” atvēršana.

Izstāde ir iekļauta festivāla „Dzejas dienas” programmā un tajā apkopotos darbus veidojuši dažādi gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieki, taču tos visus vieno divi  kopēji aspekti – dzejas teksts un saikne ar kādu vietu Rīgā.

„Rīgas dzejas karte” tiek veidota jau divus gadus, ļaujot māksliniekiem un dzejniekiem Latvijas galvaspilsētu attēlot sev tuvā mākslas žanrā.

Šai reizē māksliniece Katrīna Neiburga, sadarbībā ar mūziķi Andri Indānu, apmeklētāju vērtējumam nodos video darbu, kas veltīts Rīgas centra jumtu veidotām ainavām. Liene Mackus projektam veidojusi porcelāna figūriņu sēriju ar Jāņa Elsberga dzeju, bet dzejnieks Artis Ostups demonstrēs divus objektus, kas vizualizēs teksta priekšmetiskumu.

Aleksandrs Zapoļs savā darbā pievērsies laika ritējuma īpatnībām blokmāju kvartālos Rīgas nomales mikrorajonos, bet mākslinieks Leonards Laganovskis radījis instalāciju, kas veltīta hipotētiski eksistējošām ielām, izvērtējot reālo Rīgas karti. Ideja radusies, pamatojoties uz mākslinieka tēva 1970. gadu nogalē sarakstītu grāmatu.

Īpaša vieta izstādē būs fotogrāfijai. Rīgu savos darbos iemūžinājuši ir trīs mākslinieki – Vladimirs Svetlovs un divi „Orbītas” dibinātās „Jevgenija Pastora rezidences” dalībnieki – fotogrāfi Justīna Bakutīte (Justina Bakutyte) no Lietuvas un Pjotrs Antonovs no Krievijas.

Izstādes atklāšanas laikā notiks arī dzejnieka un mākslinieka Vladimira Svetlova trīsvalodu dzejas krājuma „lietots” atvēršana. Grāmatā papildus dzejoļiem publicētas arī autora fotogrāfijas un datorgrafikas.

Izstāde „Tabakas fabrikā” būs apskatāma līdz 15. septembrim. Ieeja bez maksas.

„Rīgas dzejas karte” ir ilgtermiņa projekts. Tas iesaista vietējos un ārzemju māksliniekus, kuri ir ieinteresēti dažādos žanros un formās apvienot dzejas tekstu un pilsētas vidi. Projekts, kurā jau tapuši desmitiem dažādu žanru darbi, noslēgsies gada beigās ar dzejas koncertu, kurā piedalīsies vietējie un ārzemju muzikālie kolektīvi un projekti, sniedzot pilnvērtīgus dzejas priekšnesumus.

„Tabakas fabrika” atrodas Rīgā, Miera ielā 58.

0 komentāri

Komentāru nav