Atklās fotoizstādi „Rīgas salas” – veltījumu Rīgas apkaimēm

Atklās fotoizstādi „Rīgas salas” – veltījumu Rīgas apkaimēm
Kaspars Goba
No 14. septembra Rīgā, bijušās tekstilfabrikas „Boļševička” teritorijā (Ganību dambī 30), būs apskatāma fotogrāfa Kaspara Gobas izstāde „Rīgas salas”.

Izstāde tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” ietvaros, un tajā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Rīgas salu iedzīvotāju portretus un salu vidi raksturojošas fotogrāfijas, ko papildinās skaņu ieraksti. 

Bijusī tekstilfabrika „Boļševička” atrodas blakus vēsturiskajai Vējzaķsalas teritorijai, un izstādes vieta ir atgādinājums cilvēkiem par Rīgas apkaimēm un to tradicionālo dzīvesveidu, kas Latvijas un Rīgas ekonomiskās izaugsmes dēļ kļūst par arvien lielāku retumu un sargājamu vērtību. 

Izstāde Rīgā būs apskatāma līdz septembra beigām, savukārt oktobra sākumā Talsu izstāžu namā tiks atklāta ceļojošā izstāde, kas vēlāk būs apskatāma arī Liepājā, Cēsīs un citās Latvijas pilsētās. Izstādē apskatāmie darbi ir daļa no plašākas fotogrāfiju sērijas, kas veidota grāmatai par Rīgas salām. Grāmatas atvēršana plānota 2014. gada rudenī.

Izstādes Rīgas salas” kurators ir Andrejs Strokins. Izstāde tapusi ar nodibinājuma Rīga 2014” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav