„Muzeju nakts” šogad bijusi interesentiem draudzīgāka

„Muzeju nakts” šogad bijusi interesentiem draudzīgāka
F64
„Muzeju nakts” šogad bija ļoti labi apmeklēta, vienlaikus no pieejamības viedokļa šoreiz tā interesentiem bijusi draudzīgāka, ziņu aģentūrai LETA norāda Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Viņš skaidro, ka vizuāli salīdzinot, tikai pie atsevišķiem muzejiem bijušas garas rindas, bet lielākajā daļā muzeju varēja iekļūt uzreiz. Tas esot izskaidrojams ar to, ka durvis vaļā vērā ne tikai muzeji, bet arī citas publiskas iestādes bibliotēkas, baznīcas un citas. Šogad interesentiem bija piedāvātas plašākas izvēles iespējas nekā citus gadus, akcentē ministrijas pārstāvis.

Turklāt, novērojis Garjāns, muzejos piedāvāta iespēja nevis vienmuļi ieziet cauri, bet gan katra vieta bija sagatavojusi interesantu programmu un bijis padomāts arī par bērniem.

Cilvēki šogad arī mērķtiecīgāk izvēlējušies muzejus, kurus apmeklēt, un mazāk izvēli ietekmējusi nejaušības faktors. „Muzeju nakts” mērķis ir sasniegts – pievērsta uzmanība muzejiem un to piedāvājumiem, akcentē Garjāns. Viņš norāda, ka nav pamata gausties, ka apmeklētāji varētu izvēlēties citus pasākumus, kas šajās brīvdienās tika piedāvāti. Katrs varējis izvēlēties saviem mērķiem un interesēm atbilstošus pasākumus.

 

„Muzeju nakts” norises datumu neesot iespējams arī pārcelt, jo tā ir Eiropas mēroga akcija, kurā piedalās arī Latvija. Savulaik gan Nordea Rīgas maratona rīkotāju esot lūguši to darīt.

Kā ziņots, vakar vakarā jau devīto gadu visā Latvijā notika „Muzeju nakts”, kuras laikā šā gada tēmai „Zaļā krāsa – mežs” veltītus pasākumus piedāvāja gan muzeji, gan arī citas publiskās iestādes.

0 komentāri

Komentāru nav