Dailes teātris iepazīstina ar jauno sezonu

Dailes teātris iepazīstina ar jauno sezonu
F64 . Dailes teātra jaunās sezonas preses konference
10-09-2014 A+ A-
Jauno sezonu Dailes teātris uzsāka 31. augustā ar Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto izrādi „Pīters Pens”, taču jau 19. septembrī paredzēta nākamā pirmizrāde – Jana Villema van den Bosa iestudētā Lī Hola luga „Vakariņas ar Elvisu”, kur galveno lomu atveidos Artūrs Skrastiņš, tika pavēstīts trešdien notikušajā preses konferencē, kuras dalībnieki žurnālistus iepazīstināja ar jauno sezonu.

„Cilvēki mēģina kontrolēt to, kā viņi jūtas, taču beigās tas neizdodas. Tas ir tāpat kā mēģināt kontrolēt laika apstākļus,” par izrādi teic režisors, norādot, ka lugā ir četri galvenie varoņi, kurus atveidos Artūrs Skrastiņš, Vita Vārpiņa, Ieva Segliņa un Gints Andžāns. „Tā ir sadzīves drāma ar Lasvegasas elementiem, kas stāstīs nevis par jauno Elvisu Presliju, kurš dien armijā, bet par dziedātāju tajā dzīves posmā, kad jau viņu nomāca vairākas atkarības, tostarp no hamburgeriem, kam izrādē tikšot ierādīta īpaša loma. Tā būs gudra un dziļa izrāde, kas brīžiem balansēs uz labas gaumes robežas," vēl jauniestudējumu raksturoja van den Boss, kurš pauda prieku par iespēju šīs izrādes veidošanā sadarboties ar britu scenogrāfi Lizu Kuku. „Viņa veidoja scenogrāfiju tad, kad šī luga no radiolugas pārtapa izrādē un pirmoreiz tika uzvesta uz teātra skatuves," piebilda režisors.

Galvenās lomas atveidotājs Aktieris Skrastiņš atklāja, ka izrādē skanēs daudz mūzikas no Elvisa Preslija daiļrades, no kuras daļu izpildīs viņš pats, kas pašlaik radot dažas problēmas. „Šī izrāde būs ļoti, ļoti seksīga, lai gan es tās darbībā dažādu no manis neatkarīgu apstākļu dēļ nepiedalos un neizrunāju nevienu gabaliņu teksta. Ja pirms vairākiem gadiem savā dzimšanas dienā mans atveidotais varonis izrādes laikā uz skatuves atradās zārkā, tagad esmu spēris soli tālāk,” pauda A. Skrastiņš, uzsverot - traģikomēdija ir viņa mīļākais žanrs, turklāt viņam jau izlasot šī luga ļoti iepatikusies. "Priecājos par iespēju atkal strādāt kopā ar van den Bosu, jo šis režisors katru reizi mani izaicina darīt kaut ko jaunu,” piebilda aktieris.

Mazajā zālē 21.septembrī notiks režisora Genādija Ostrovska melodramatiskās komēdijas „Divi kapteiņi” pirmizrāde autora režijā. Režisors atzina, ka esot uzņēmis uz šī stāsta motīviem balstītu filmu, kas gan esot pavisam kas cits nekā teātra izrāde, un atklāja, ka ir ļoti apmierināts ar galvenās lomas atveidotāju – aktieri Lauri Subatnieku. Lomās izrādē būs arī Ģirts Ķesteris, Lauris Dzelzītis, Dārta Daneviča, Intars Rešetins, Agnese Zeltiņa u. c. Jāpiebilst, ka G. Ostrovskis ir krievu scenārists, kinorežisors un producents, kura filmu scenāriji ir saņēmuši virkni prestižu kinobalvu, un pēc tiem savas filmas veidojuši režisori kā Pāvels Lungins, Valērijs Todorovskis, Filips Jankovskis u. c.

Lielajā zālē 14. novembrī plānota Gistava Flobēra melodrāmas „Bovarī kundze” pirmizrāde, kuru iestudēs lietuviešu režisors Rolands Atkočūns. Nākamo Lielās zāles iestudējumu veidos Dž. Dž. Džilindžers – nākamā gada 9. janvārī notiks Maksima Gorkija drāmas „Saules bērni” pirmizrāde.

Pavasarī Dailes teātrī atgriezīsies bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs, kurš veidos Kena Kīzija drāmas „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” iestudējumu, kura pirmizrāde paredzēta 20. martā, savukārt 15. maijā notiks Reja Kūnija un Maikla Kūnija komēdijas „Reāli sliktie puiši” pirmizrāde, ko iestudēs Džilindžers. „Skatītāji ir noilgojušies pēc situāciju komēdijām; šī būs tāda izrāde,” par gaidāmo jauniestudējumu teica režisors.

18. septembrī Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75” tiks atklāta izstāde „„Atkušņa” romantiķis. Leo Kokle. Portreti”. Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, un tajā, svinot mākslinieka 90.dzimšanas dienu, tiks izstādīti portreti, kuros viņš portretējis galvenokārt draugus, savam garam tuvus cilvēkus, cenšoties atklāt viņu iekšējo pasauli un neaizmirstot arī, kādas profesijas pārstāvji viņi ir. Izstādei savus arhīvus par mākslinieku atvēlēja arī Latvijas Radio un Latvijas Televīzija.

0 komentāri

Komentāru nav