2014. gadā Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegs Rīgā

2014. gadā Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegs Rīgā
21-02-2013 A+ A-
2014. gada Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks Rīgā. Tā lēmusi Eiropas Kinoakadēmija (European Film Academy).

Par „Eiropas Oskaru” dēvētā ceremonija pulcē ap pusotru tūkstoti pasaules līmeņa kino profesionāļu, tajā tiek apbalvoti Eiropas kino sasniegumi un personības. Katru otro gadu Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija notiek Berlīnē. Citos gados tās norises vieta tiek izvēlēta īpaši. Tieši Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss ieinteresējis balvas rīkotājus izvēlēties Rīgu.

Rīgā ceremonija plānota 2014. gada 13. decembrī Latvijas Nacionālajā opera, un tas būs viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumiem.

„Tik nozīmīga Eiropas notikuma klātbūtne neapšaubāmi  ir rosinošs notikums Rīgas un Latvijas kultūras dzīvē. Mūsu kino cilvēki ir pelnījuši šos svētkus, to apliecinājuši gan nesenie un aizvien pieaugošie Latvijas filmu panākumi starptautiskos konkursos un festivālos, gan arī Rīgas Kino muzeja izveidotā Kino skapja starptautiskā atzinība. Esmu pārliecināta, ka Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija kļūs par spilgtu akcentu Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada programmā,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Eiropas Kinoakadēmijas vadība vairakkārt apmeklēja Rīgu, tiekoties ar Rīgas domes un Kultūras ministrijas vadību un apskatot iespējamās ceremonijas norises vietas. Par krāšņo arhitektūru un izteiksmīgo interjeru īpašu Kinoakadēmijas atzinību izpelnījās ne tikai Latvijas Nacionālās operas ēka, bet arī kinoteātris „Splendid Palace”.

Kā sacīja Eiropas kino Akadēmijas (European Film Academy) direktore Mariona Dēringa (Marion Döring), „Šī ir vienīgā ceļojošā balvas pasniegšanas ceremonija Eiropā, un katru reizi ir patiess prieks, ka tās pasniegšana notiek jaunā vietā. Mēs ceram uz patiesi latviskām noskaņām balvu pasniegšanas ceremonijā!” Rīga, kuras lepnums ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautais pilsētas centrs un tā iespaidīgās kinorežisora Sergeja Eizenšteina tēva, Mihaila Eizenšteina, projektētās jūgendstila ēkas, ir nākamā aiz Parīzes, Glāzgovas, Londonas, Romas, Barselonas, Varšavas, Kopenhāgenas, Bočumas, Tallinas un Valletas, kurā tiek rīkots šis gadskārtējais notikums.

Eiropas Kinoakadēmija katru gadu piešķir balvas 17 nominācijās, tostarp Eiropas filma, Eiropas režisors, Eiropas aktieris un Eiropas aktrise. Lielu mediju un skatītāju uzmanību piesaista balva par mūža ieguldījumu, ko līdz šim saņēmuši tādas kino personības kā Šons Konerijs, Helēna Mirena un Romāns Polaņskis. Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija katru gadu pulcina apmēram 1400 viesu, kuru vidū ir Eiropas Filmu akadēmijas un kino industrijas pārstāvji, nominanti un iepriekšējo gadu balvu ieguvēji.

Līdz šim ceremonijas ir notikušas Londonā, Parīzē, Romā un Barselonā. 2010. gadā par „Eiropas Oskaru” dēvētās balvas tika pasniegtas Tallinā, 2012. gadā – Maltā. Balvu pasniegšanas ceremoniju atspoguļo liels skaits starptautisko plašsaziņas līdzekļu, un balvas pasniegšanas ceremoniju pārraida visā Eiropā.

0 komentāri

Komentāru nav