Ģertrūdes ielas teātris sāk rudens sezonu

Ģertrūdes ielas teātris sāk rudens sezonu
Publicitātes foto . Skats no izrādes „Āda”
11-09-2014 A+ A-
Ar režisora Andreja Jarovoja iestudēto Ingas Gailes lugu „Āda” ceturtdien, 11. septembrī, rudens sezonu atklās Ģertrūdes ielas teātris, „Rīga 2014” kultūras portālu informē teātra pārstāvji.

Līdz ar sezonas atklāšanu arī šajā nevalstiskajā teātrī tiks svinēta izcilā literāta un kultūras darbinieka Raiņa 150. dzimšanas diena.

„Āda” ir dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes luga, kas sarakstīta dzejas valodā, un autores pirmais darbs, kas iestudēts profesionālajā teātrī.

I. Gailes darbs ir stāsts par Ādamu un Ievu mūsdienu Rīgā, kurā varoņi savu mīlestību cenšas atrast un nepazaudēt naudas un slavas kārdinājumu džungļos. Tas ir izdots gan drukātajā, gan klausāmajā grāmatā. Apgāda „Mansards” izdoto lugas versiju un izdevniecības „Apostrofs” kompaktdiska versiju „Āda” var iegādāties arī pirms izrādēm Ģertrūdes ielas teātrī.

Nākamās izrādes paredzētas 23. septembrī un 14. oktobrī plkst. 19.00.

Šomēnes Ģertrūdes ielas teātrī varēs noskatīties arī vairākas iestudējuma „Heavy Metal” izrādes. Šai iestudējumā atbalsojas 2001. gada 11. septembra notikumi – diena, kad Ņujorkā teroristi uzspridzināja Pasaules Tirdzniecības centru, un kas kļuva par pamatu ASV un NATO karadarbībai Afganistānā. Izrādes būs skatāmas 24. un 30. septembrī, kā arī 16. un 18. oktobrī.

„Heavy Metal” pamatā ir patiesi notikumi, kas norisinājās 2009. gada 1. maijā Bari Alai novērošanas postenī Afganistānā - šajā dienā notika kauja, kurā dzīvību zaudēja divi karavīri no Latvijas. Virsseržante Irita Kronīte, kas piedalījusies septiņās misijās – Kosovā, Irākā un Afganistānā –, saka: „Pēc izrādes vēl ilgi bija smaguma sajūta. Uzvedums skar tuvu, ķer dziļi, man bija asaras acīs un kamols kaklā. Varbūt ir lietas, ko civilie cilvēki nesapratīs, taču uzvedumā parādīts viss – šaubas, bailes, drosme, pašaizliedzība, biedra plecs... Lieliski! Trāpīts arī ikdienā, kur ir gan rutīna, gan arī kauju situācijas. Apbrīnoju cilvēku, kas to visu tā spējis salikt kopā.[..]”

Izrādē spēlē aktieri Anta Aizupe, Kārlis Krūmiņš, Kristaps Ķeselis un Aigars Apinis, un kopā režisoru A. Jarovoju tās radošā komanda nominēta „Spēlmaņu nakts” teātra balvai kategorijā „Gada kustību mākslinieks”.

Biļetes uz izrādēm iegādājamas tīmekļa vietnē „www.bezrindas.lv”, galerijā „Istaba”, kā arī stundu pirms izrādes Ģertrūdes ielas teātra biļešu kasē.

0 komentāri

Komentāru nav