Brīvprātīgais darbs = iespēju lauks

Brīvprātīgais darbs = iespēju lauks
27-02-2013 A+ A-
Par Rīga 2014 brīvprātīgo var kļūt ikviens, kas vēlas piedalīties un būt aktīvs savas pilsētas veidotājs, pretī saņemot neatsveramu pieredzi un gandarījumu. Piedalies!

Dzīvē brīvprātīgošana ir kas vairāk par oficiāliem saukļiem vai neoficiālām baumām: brīvprātīgais darbs ir iespēju, nerealizēto sapņu, jaunu iemaņu un jaunu paziņu lauks. Vieta, kur iejusties jaunā ampluā, atklāt talantus un saprast, vai pamēģinātais patiesi ir sapņu darbs.

Lai atrastu darbu, darbs ir jādara, ar diplomu mūsdienās nepietiek. Lai iekļūtu kultūras, sporta vai kādā citā apritē, paiet laiks. Ja tev ir brīvprātīgā darba pieredze, nav vairs jāliek kāja durvīs, ja pēc klauvēšanas tās netiek atvērtas: brīvprātīgais darbs piedāvā iespēju tās atvērt, ienākt un pierādīt sevi. Atceros, sen atpakaļ, draugi teica: „Būtu labāk īstu darbu strādājis!”. Salīdzinot ar ierindas cilvēku, radošo cilvēku karjera virzās kā pa viļņiem. Vienā brīdi sasniegumi uzsviež augstu gaisā, pēc tam seko lejupslīde. Taču, kad uzvaras garša ir izbaudīta, tiek strādāts vēl cītīgāk, lai tuvinātu to brīdi, kad darbs meklē tevi, nevis tu darbu. Cilvēki atceras sasniegumus un kļūdas. Un tad, kad atceras sasniegumus, nav būtiski, vai tie panākti strādājot brīvprātīgi vai par atalgojumu.

Daudzi brīvprātīgie tikai ar laiku, veidojot paši savus projektus, saprot, cik daudz devusi pieredze, kas iegūta mācoties darot: gan no labajiem, gan ne tik labajiem piemēriem.

Ir uzskats, ka brīvprātīgie darbojas pasākumos, jo tā ir iespēja tikt tajos iekšā. Patiesībā tas ir kas vairāk – jaunas iepazīšanās, burziņš, iespēja dalīties pieredzē, iespēja sevi realizēt. Zinot, ka brīvprātīgos aiz labas sirds pabaro un ar siltu dzērienu uzcienā dažas kafejnīcas, esmu sācis tajās iegriezties regulārāk, jo, maksājot par kafiju vai picu, jūtos ieguldījis atbalsta sistēmā.

Brīvprātīgais ir cilvēks, kurš redz savu iespēju lauku. Vēlme atrast savu vietu, vedina izmēģināt jaunus izaicinājumus. Ļauj viņam izpausties un sapratīsi – brīvprātīgais ir nākotnes cilvēks mūsdienu pasaulē.

Jānis Vītols, Rīga 2014 brīvprātīgais

P.S. Oficiālajos materiālos brīvprātīgā darbs tiek raksturots kā aktivitāte, ko veic persona pēc savas brīvas gribas, izvēles un motivācijas, bez finansiālas ieinteresētības, neformāli vai organizēti. Brīvprātīgā darba mērķis ir sniegt ieguldījumu kāda cita vai visas sabiedrības kopējā labumā, vienlaicīgi iegūstot nozīmīgu labumu arī sev.

0 komentāri

Komentāru nav