Rīgā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija

Rīgā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Zviedrijas kroņprincese Viktorija un princis Daniels Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanā Ūmeo
Trešdien, 17. septembrī, Rīgā ieradīsies Zviedrijas kroņprincese Viktorija, kura darba vizītes laikā apmeklēs arī „Rīga 2014” biroju un iepazīsies ar Eiropas kultūras galvaspilsētas norisēm.

Kā skaidroja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums, kroņprinceses Viktorijas vizīte Latvijā bija plānota jau iepriekš, un viņa izrādījusi īpašu interesi par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Viesojoties „Rīga 2014” birojā, Viktorija tiksies ar nodibinājuma darbiniekiem, un „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle un programmas vadītāja Aiva Rozenberga stāstīs par Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu.

Zviedrijas kroņprincese Viktorija apmeklēs arī vienu no vērienīgākajām Eiropas kultūras galvaspilsētas ekspozīcijām „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014”, kas no dažādiem skatpunktiem traktē cilvēka un varas attiecības pagātnē, kas joprojām iespaido mūsu šodienas apziņu.

Zviedrijas kroņprincese Viktorija ir patronese Ūmeo pilsētā notiekošajai Eiropas kultūras galvaspilsētas programmai un šogad jau vairakkārt apmeklējusi šo Zviedrijas ziemeļu pilsētu.

Viktorijas vizītes programmā paredzēts arī apmeklēt jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēku un tikties ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav