„Medeski Martin & Wood” un Butterschotch Rīgā

„Medeski Martin & Wood” un Butterschotch Rīgā
Publicitātes foto . Butterscotch
20-05-2013 A+ A-
5. jūlijā festivāla „Rīgas ritmi” ietvaros dubultkoncertā uzstāsies avangarda džeza trio „Medeski Martin & Wood” un jaunā bītboksa māksliniece Butterscotch no ASV (attēlā), kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji.

Koncerts notiks Rīgas Kongresu namā 5. jūlijā plkst. 19.00.

Kā raksta festivāla rīkotāji, „Medeski Martin & Wood” veiksmīgi aizpilda muzikālo nišu starp avangardu, improvizāciju un džezu. Grupas dalībnieki saņēmuši atzinību kā inovatīvi mūziķi. „Medeski Martin & Wood” darbību uzsākusi Ņujorkā, 90. gadu sākumā aktīvi koncertējot un attīstot savu muzikāli eksperimentālo skanējumu.

„Medeski Martin & Wood” muzicēt sākusi kā klavieru-basa-bungu apvienība, trijotne skanējumu turpina papildināt ar neparastiem uzlabojumiem.

Lai gan „džeza gars”, kā to dēvē viņi paši, vienmēr bijis klātesošs, „Medeski Martin & Wood” ir piesaistījuši visdažādāko auditoriju, kas ne vienmēr ir tikai instrumentālas mūzikas cienītāji.

Butterscotch (īstajā vārdā Antuanete Klintone) ir dziedātāja, dziesmu autore un mūziķe, kura savās kompozīcijās virtuozi iekļauj bītboksu, apvienojot to ar klavierēm, flautu, saksofonu, basu un ģitāru.

Skatuves vārdu „Butterscotch” aizguvusi no dziesmas par saldumiem, kuru viņa sacerēja skolas gados. Mūziķe spēcīgi iespaidojusies no džeza, klasiskās mūzikas, hiphopa un r&b mūziķiem. Viņas repertuārā ir gan Frederiks Šopēns, gan Džons Koltreins, gan Stīvijs Vonders.

Plašāku popularitāti guvusi, kļūstot par finālisti ASV šovā „America's Got Talent”, kur satricināja publiku ar bītboksa, vokāla un klavierspēles apvienojumu. Pirms tam Butterscotch plūkusi laurus arī starptautiskos pasaules sieviešu bītboksa čempionātos un Rietumu krasta bītboksa konkursā.

Biļetes uz „Medeski Martin & Wood” un Butterscotch koncertu iepriekšpārdošanā var iegādāties visās „Biļešu servisa” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav