Pasaules preses foto konkursa uzvarētāju lekcijas Rīgā

Pasaules preses foto konkursa uzvarētāju lekcijas Rīgā
Jans Grarups
20-05-2013 A+ A-
Paralēli Pasaules preses fototogrāfijas (World Press Photo) izstādei, kas līdz 2. jūnijam ir aplūkojama Rīgā, Sv. Pētera baznīcā, 23. maijā kinoteātra „Splendid Palace” Mazajā zālē ar publiskām lekcijām uzstāsies „Pasaules preses fotogrāfijas Gada fotogrāfijas 2012” balvas ieguvējs Pols Hansens (Paul Hansen), kā arī uzvarētāji sporta kategorijā Jans Grarups (Jan Grarup) un portretu kategorijā Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren).

Kā informē izstādes rīkotāji no biedrības ISSP, lekcijas notiek Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmas Tête-à-Tête 20 epizodēs ietvaros.

Atvērtās lekcijas dāvās iespēju skatītājiem tikties klātienē ar pasaulē atzītiem, izciliem fotožurnālistiem, gūt plašāku ieskatu viņu darbos un uzklausīt personiskus stāstus par pieredzi dažādos pasaules karstajos punktos.

Ieeja pasākumā – bez maksas. Lekcijas notiks angļu valodā. Rīkotāji aicina ierasties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Lekcijas būs iespējams skatīties arī tiešraidē portālā Diena.lv.

Lekciju laiki:

16.00–17.30 Pols Hansens, Zviedrija, „Gada fotogrāfijas 2012” balvas ieguvējs;

18.00–19.30 Jans Grarups, Dānija, 1. vietas ieguvējs kategorijā „Sports, foto stāsti”;

20.00–21.30 Stefans Vanfleterens, Beļģija, 1. vietas ieguvējs kategorijā „Cilvēki – iestudētie portreti, foto stāsti”.

Atgādinām, ka prestižo „Pasaules preses foto Gada fotogrāfijas 2012” balvu ieguva zviedru fotožurnālista Pola Hansena fotogrāfija no Izraēlas un palestīniešu konflikta zonas Gazā, kas tapusi 2012. gada novembrī.

Hansenu darbs bieži aizved uz visdažādākajām pasaules vietām, un viņa darbiem vienmēr raksturīga empātija. Līdz šim fotogrāfs jau septiņas reizes ieguvis Zviedrijas gada labākā fotogrāfa titulu, kā arī 2010. un 2013. gadā nosaukts par gada labāko fotogrāfu „Pictures of the Year International” konkursā.

Pazīstamais Dānijas fotožurnālists Jans Grarups šogad ieguva pirmo vietu Pasaules preses fotogrāfijas konkursa kategorijā „Sports, foto stāsti” ar savu sēriju par sieviešu basketbola komandu Somālijā. Karjeras laikā viņš veidojis reportāžas no Persijas līča kara, Sarajevas aplenkuma un Ruandas genocīda. Ar saviem darbiem Grarups cenšas dot balsi cilvēkiem, kuriem tā atņemta, raksturo rīkotāji.

Savukārt smalku un iejūtīgu melnbaltu portretu autors – Beļģijas fotogrāfs Stefans Vanfleterens – šogad ieguva pirmo vietu Pasaules preses fotogrāfijas konkursa portretu kategorijā. Viņa reportāžas un personiskie projekti stāsta gan par konfliktu zonām, gan cilvēku ikdienas dzīvi dažādās pasaules vietās, un fotogrāfa darbi līdz šim izdoti astoņās grāmatās.

Jau ziņots, ka izstādē Sv. Pētera baznīcā aplūkojamā ceļojošajā izstāde ir unikāla – aptuveni 200 ikgadējā preses fotogrāfijas konkursā godalgotās fotogrāfijas apceļo 100 pasaules lielpilsētas. Labāko attēlu izstāde veicina diskusijas sabiedrībā par globāli aktuāliem jautājumiem un iepriekšējā gada svarīgākajiem notikumiem. Šogad pirmo reizi kopš 1992. gada Pasaules preses fotogrāfijas izstāde ir apskatāma Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav