Koncerts „Imants un Ziedonis” – LTV1

Koncerts „Imants un Ziedonis” – LTV1
Publicitātes foto
20-05-2013 A+ A-
23. maijā plkst. 22.15 LTV1 piedāvās noskatīties mūzikas uzvedumu „Imants un Ziedonis”, kas veltīts abiem maijā dzimušajiem meistariem – dzejniekam Imantam Ziedonim un komponistam Imantam Kalniņam. Koncertā, kas notika 15. maijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kopā ar Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu piedalījies arī dziedātājs Renārs Kaupers un instrumentālā grupa.

Abus izcilos autorus – Imantu Ziedoni un Imantu Kalniņu – saistījusi sadarbība, kas nu jau kļuvusi leģendāra. Ar Imanta Ziedoņa tekstiem Imants Kalniņš sacerējis oratoriju „Dzejnieks un nāra” un operu „Spēlēju, dancoju”. Abu saistība dokumentēta arī filmā „Pūt, vējiņi!”.

Dzejas uzveduma „Imants un Ziedonis” pamatā ir I. Kalniņa dziesmas ar I. Ziedoņa dzeju, kā arī dzejnieka lirika un pārdomas paša autora balss ieskaņojumā. Uzdevumā iekļautas populārās dziesmas „Mīlestība divreiz neatnāk”, „Visskaistākām ogām pasaulē”, „ Buramdziesmiņa” un citas, fragmenti no oratorijas „Dzejnieks un nāra”, kā arī mazāk zināmas kompozīcijas, piemēram, ar slaveno tekstu „Mūžu mūžos būs dziesma”, kas vairāk pazīstama kā dziesma no vīru koru repertuāra.

Imanta Kalniņa melodijas īpaši šim koncertam aranžējis dziedātājs un komponists Andris Sējāns, ģitārists Kaspars Zemītis un Valmieras Drāmas teātra Mūzikas daļas vadītājs Emīls Zilberts. Dziesmas mīsies ar Imanta Ziedoņa balss ierakstiem – dažādos laikos dokumentētiem dzejas lasījumiem un esejiskām pārdomām jeb jēdzienu spēlēm, kas ierakstītas Latvijas Radio studijā pirms desmit gadiem, godinot Imantu Ziedoni septiņdesmit gadu jubilejā.

0 komentāri

Komentāru nav