Diskusija skolēniem „Man piekāst vēsturi!”. Video ieraksts

Diskusija skolēniem „Man piekāst vēsturi!”. Video ieraksts
Edgars Kalmēns, TVNET
18-09-2014 A+ A-
Stūra mājas pagalmā 19. septembrī notika diskusija jauniešiem „Man piekāst vēsturi!”. Piedāvājam diskusijas video ierakstu.

Sarunas uzmanības centrā bija jautājums, vai 21. gadsimtā ir vērts mācīties vēsturi. Diskusijā piedalījās vēstures skolotāji, skolēni, kā arī cilvēki, kas dzīvē raduši panākumus gan vēstures dēļ, gan tieši pretēji – eksaktajā vai sporta nozarē.

Diskusija aicināja uz Stūra māju paaudzi, kas nav piedzīvojusi ēkas sienās glabātās šausmas. Vai viņiem par to būtu jāinteresējas un jāzina Stūra mājas pagātne? Un plašākā kontekstā – vai un kāpēc ir jāzina vēsture. Diskusijas mērķis – pretnostatīt divus viedokļus: kāpēc man jāzina par pagātnes šausmām (vai tad man nepietiek ar to, ko lasu ziņās šodien), un kā vēstures pārzināšana var palīdzēt saprast notikumus šodien? Tāpat diskusijā tika skaidrots: kādēļ mācīties vēsturi laikmetā, kad visu var „ieguglēt”?

Stūra mājas ekspozīcija Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projektā „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014” ir atvērta līdz 19. oktobrim, piedāvājot bez maksas apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto izstādi pirmajā stāvā, kā arī ekskursiju „Čekas pagrabos” gida pavadībā un piecas izstādes – „Draudzības (re)konstrukcija”, „Latvieša koferis”, „Par spīti visam”, „10 lietu stāsti par cilvēku un varu” un Liktens lietu muzejs, kas no dažādiem skatpunktiem traktē cilvēka un varas attiecības pagātnē, kuras joprojām iespaido mūsu šodienas apziņu. Stūra mājas ekspozīcija tapusi nodibinājumam „Rīga 2014” sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju, biedrību „Mākslas telpa”, Latvijas Trimdas muzeju, Latvijas Naivās mākslas muzeju, kultūras un mākslas biedrību „NOASS”, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju un SIA „Kinolats”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu. Iespēju bez raizēm uzņemt apmeklētājus un piedāvāt vērtīgo ekspozīciju apskatei Stūra mājā nodrošina „Rīga 2014” oficiālais apdrošinātājs „ERGO”.

0 komentāri

Komentāru nav