Ieskandina un atklāj Latgales vēstniecību „Gors”

Ieskandina un atklāj Latgales vēstniecību „Gors”
Andris Grinbergs, publicitātes foto . Latgales vēstniecības „Gors” atklāšana
20-05-2013 A+ A-
Tieši Vasarsvētkos – 19. maijā – sirsnīgā un pacilātā noskaņā notika Latgales vēstniecības „Gors” ieskandināšanas svinības, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Gors” pārstāve Aija Eriņa. Tāpat kļuvusi zināma arī vēstniecības atklāšanas programma, kas norisināsies līdz pat 2. jūnijam.

Te rāda!

20.–26. maijs. Latgales filmu nedēļa

No 20. līdz 26. maijam Latgales vēstniecībā „Gors” norisināsies pirmā Latgales filmu nedēļa, kuras laikā tiks demonstrētas profesionālās spēlfilmas, dokumentālās filmas, amatierfilmas, arī pašas jaunākās filmas par Latgali un tās cilvēkiem.  21. maijā plkst. 17.00 ar filmu „Fedja” viesosies režisore Kristīne Želve un Somijas vēstniecības pārstāvji. Tāpat būs iespēja noskatīties Latgalē dzimušā somu režisora Teuvo Tulio filmu „Passion”. 22. maijs tiks veltīts aizsaulē aizgājušajam režisoram Hercam Frankam. Šajā dienā plkst. 17.00 tiks demonstrētas režisora dokumentālās filmas „Vecāks par 10 minūtēm”, „Esības prieks”, „Reiz dzīvoja septiņi Simeoni” un „Pēc tam”. Latgales filmu nedēļas apmeklētājiem būs iespēja tikties ar Herca Franka daiļrades pazinēju kinokritiķi Gaļinu Frolovu. 23. maijā plkst. 17.00 tiks demonstrētas Latgales kultūrmantojumam veltītas filmasVoldemāra Ivdra dokumentālā filma „Latgales Māras ceļš”, arī Gundara Rēdera, Dīva Reiznieka un Sandija Semjonova veidotā filma „Latgale. Trīs stāsti”. Paredzēta arī tikšanās ar filmu režisoriem. 24. maijā būs iespēja noskatīties jaunākās filmas par LatgaliEdgara Blinova spēlfilmu „Vīna vosora deļ vysu” (plkst. 14.00) un Jāņa Ozoliņa-Ozola dokumentālo filmu „Myužeigais kalinders” (plkst. 17.00). 25. maijā no plkst. 11.00 visas dienas garumā tiks rādīti filmu atkārtojumi, savukārt plkst. 16.00 pirmizrādi piedzīvos režisores Ilzes Kungas-Melgailes filma „Brāļi Varslavāni”. Paredzēta arī tikšanās ar režisori un filmas radošo komandu.

Biļešu cenas: Ls 1, Herca Franka diena – bez maksas, 25. maijā katra filma Ls 0,50.

Nāc un jūti Latgales „Goru”!

29. un 30. maijs plkst. 19.00 Latgales vēstniecības „Gors” atklāšanas koncerts.

Koncerta pirmā daļa – dziesmu spēle „Ķēniņmeita. Latgales pasaka” ir vitāls prieka un joku pilns iestudējums, kura galvenais varonis – trešais tēva dēls Duraceņš, pārvarot dažādus šķēršļus un pārbaudījumus, atmodina snaudošo Princesi.

Uzvedumā piedalās ap simts darbojošās personas – lielākoties bērni un jaunieši no Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas un mūzikas skolas, pilsētas koriem, deju kopām „Dziga” un „Dziguči”, folkloras kapelām, kā arī citi kolorīti Latgales mākslinieki.

Koncerta pirmās daļas veidošanā iesaistījusies plaša un daudzveidīga radošā komanda: uzveduma koncepcija, scenārijs un režija ir Uģa Brikmaņa un Oresta Silabrieža pārziņā, mūzikas un aranžējumu autori ir rēzeknieši Ilona Rupaine un Einārs Lipskis, uzveduma tekstus raksta Raibīs Suņs (Oskars Orlovs), kustību konsultants ir horeogrāfs Ilmārs Dreļs, vokālā sadaļa uzticēta diriģentei Andai Lipskai, skatuves veidols – Latvijas Nacionālā teātra scenogrāfam Aigaram Ozoliņam bet tērpus uzvedumam veido Rēzeknes Tautas teātra māksliniece Ināra Apele.

Koncerta otrajai daļai būs jāatklāj akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros: koncertflīģeļu „Steinway&Sons”, kora, ērģeļu un simfoniskā orķestra skanējums.

Koncerta otrajā daļā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris (diriģents Atvars Lakstīgala), ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, kā arī citi mākslinieki. Īpaši atklāšanas koncertam kopkorī savas skanīgās balsis savienos dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem. Koncertā uzstāsies solisti Guntra Kuzmina (soprāns), Krišjānis Norvelis (bass) un citi.

Biļešu cenas: 29. maijā Ls 5–15, 30. maijā Ls 10–20.

 

 

Te svin!

30. maijs plkst. 22.00 svinības ar rokenrola grupu „Big Al & Jokers” (iepriekš – grupa „Keksi”).

Pēc atklāšanas koncerta 30. maijā plkst. 22.00 Latgales vēstniecības „Gors” Mazajā zālē ikvienam būs iespēja svinības turpināt ar rokenrola grupu „Big Al & Jokers” (iepriekš – grupa „Keksi”) un solistu – šarmanto lietuvieti Aļģirdu Šuminsku. Grupā spēlē Romāns Vendiņš (grupas līderis, klavieres, solo), Juris Skrajāns (ģitāra), Raitis Aukšmuksts (bungas), Pēteris Liepiņš (bass), Eduards Raubiško (tenorsaksofons, klarnete, soprānsaksofons), Zintis Žvarts (tenorsaksofons, soprānsaksofons, baritonsaksofons), Sandris Skeranskis (trompete, flīgelhorns) un Uldis Ziediņš (trombons).

Biļešu cena: Ls 5.

Te dzied!

1. jūnijs plkst. 17.00 Raimonda Paula kino un teātra mūzikas koncerts.

Latgales vēstniecības „Gors” atklāšanas pasākumi turpināsies 1. jūnijā, kad uz Lielās skatuves kāps pats maestro Raimonds Pauls. Koncertā skanēs komponista mūzika no kino un teātra izrādēm. Koncertā uzstāsies Māra Briežkalna instrumentālā grupa, pie klavierēm – Raimonds Pauls, soliste – Aija Andrejeva, kā arī vokālais trio „Limonāde”.

Koncertā skanēs Raimonda Paula instrumentālā mūzika un dziesmas no kino un teātra izrādēm, tostarp no „Leo. Pēdējā Bohēma” un „Dāmu paradīze”.

Biļešu cena: Ls 7–10.

Te dejo!

1. jūnijs plkst. 21.00 „Dabasu Durovys”, „Bez PVN”, Tamerlan un Aļena Omargalieva.

1. jūnija vakara koncertā plkst. 21.00 Latgales vēstniecības „Gors” Lielajā zālē uzstāsies latgaliešu grupas „Dabasu Durovys” un „Bez PVN”, kā arī populārais ukraiņu r’n’b duets Tamerlan un Aļena Omargalieva. Muzikālā apvienība veidojusies 2009. gadā un savas pastāvēšanas laikā jau iemantojusi simtiem tūkstošu viņu daiļrades cienītāju Ukrainā, Krievijā, kā arī citviet Eiropā. Paši mūziķi par sevi teic: „Mēs – divi pretstati, kas, kā iekārtots šajā pasaulē, tiecas viens otram pretī. Šajā cīņā starp divām stihijām, divām enerģijām, top mūsu mūzika. Mūzika, kas radīta dvēselei.”

Biļešu cenas: Ls 4 iepriekšpārdošanā, Ls 5 pasākuma dienā.

Te brīnās!

2. jūnijs plkst. 16.00 „Izlaidums Brīnumskapī”.

2. jūnijā plkst. 16.00 Latgales vēstniecības „Gors” Lielajā zālē norisināsies muzikāli teatrāls uzvedums visai ģimenei „Izlaidums Brīnumskapī”. Uzveduma pamatā ir izlaiduma ceremonija, turklāt izlaidums ir visiem – arī tiem, kas to skatās. Uz skatuves kāps slavenie un bērnu iemīļotie „Brīnumskapja” varoņi, arī jauns komandas draugs Actiņš Austiņš, kurš ir liels zinātājs un runātājs. „Brīnumskapja” komandā darbojas Baiba Vanaga, Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Kristīne Jurjāne, Anrijs Grinbergs un Roberts Rasa.

Biļešu cenas: Ls 3 iepriekšpārdošanā, Ls 4 pasākuma dienā, bērniem līdz piecu gadu vecumam ieeja bez maksas

Biļetes uz Latgales vēstniecības „Gors” pasākumiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā (Rēzeknē tā atrodas Latgales vēstniecībā „Gors”, Pils ielā 4), kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu rezervācija pa tālruni: +371 9000 2000 (darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, maksa par zvanu 0,48 Ls/min t. sk. PVN).
 

0 komentāri

Komentāru nav