Ar plašu pasākumu programmu svinēs Eiropas valodu dienu

Ar plašu pasākumu programmu svinēs Eiropas valodu dienu
F64
22-09-2014 A+ A-
No pirmdienas, 22. septembra, līdz 18. novembrim Latviešu valodas aģentūra (LVA) visā Latvija rīko vairākus Eiropas valodu dienai veltītus pasākumus, informēja Latviešu valodas aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte.

22. septembrī plkst. 10.00 Taurupes pamatskolā sāksies Igauņu un latviešu dzejas ceļojums, kurā Baltijas valstu vienību dzejā apliecinās latviešu dzejnieks Guntars Godiņš un divi igauņu dzejnieki Contra un Kivisildniks. Plkst. 14.00 dzejas ceļojums piestās Barkavas pamatskolā.

Savukārt 23. septembrī, plkst. 10.00 Dzejas ceļojums turpināsies Feimaņu pamatskolā un plkst. 13.00 Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolā. Savukārt plkst. 18.00 „Darbavietā”, Blaumaņa ielā 34 Rīgā, pieaugušie aicināti uz „Valodu darbnīcas” frankofonā kino kluba atklāšanu, kur dalībniekiem būs iespēja pašiem izveidot kino kluba programmu.

24. septembrī plkst. 18.00 Ziemeļvalstu valodu centrā „Nordisk” notiks daudzvalodu dziesmu vakars, kurā ar klātesošajiem piedāvāto dziesmu vācelīšu palīdzību varēs izdziedāt Eiropas valodu karti no sāmu valodas līdz serbu valodai. Vakara gaitā tiks atklāta Alekseja Koškina mākslas izstāde „Ord” („Vārds”), kas ir veltīta valodai un vārda garīgajam spēkam.

25. septembrī plkst. 17.00 Eiropas Savienības mājā notiks Eiropas dzejas vakars, kur latviešu dzejnieki Uldis Bērziņš, Jānis Elsbergs, Kārlis Vērdiņš lasīs savus atdzejojumus no Eiropas valodām.

26. septembrī plkst. 10.00 Rakstnieku savienībā notiks konference „Valoda tulkojumā”, kurā pārdomās dalīsies pusgada laikā notikušo tikšanos ar tulkotājiem dalībnieki Valdis Bisenieks, Dace Meiere, Pēteris Jankavs, Guntars Godiņš, Silvija Brice un Knuts Skujenieks un referēs Andrejs Veisbergs, Ilze Rūmniece, Uldis Bērziņš, Jānis Oga, Mudīte Treimane, Anita Rožkalne un Māris Salējs.

Plkst. 11.00 Eiropas Savienības mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, notiks valodu meistarklases, kur interesentiem būs iespēja iepazīties ar spāņu, itāļu, franču, norvēģu, zviedru, holandiešu, horvātu un zīmju valodu. Plkst. 17.30 Latvijas Universitātē notiks Albrehta Plevnija vieslekcija „Vācu valoda – zinātnes valoda?”. Savukārt plkst. 18.00 Francijas Institūts aicina uz kinoseansu „Valodas izcelsme”.

30. septembrī plkst. 18.00 „AntiCafe”, Rīgā, pasākuma apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas un atjautību „Valodu darbnīcas” galda spēļu vakarā pieaugušajiem.

1. oktobrī plkst. 10.00 Liepupes vidusskolā un plkst. 13.00 Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolā, kā arī 2. oktobrī plkst. 10.00 Mazsalacas vidusskolā un plkst. 13.30 Valkas ģimnāzijā notiks atklātās stundas skolēniem „Valoda tulkojumu pasaulē”, kurā par iespējām, ko sniedz valodu prasmes, pastāstīs Eiropas Komisijas Latviešu valodas mutiskās tulkošanas nodaļas vadītāja Ieva Zauberga un ar jaunākās

literatūras tulkojumiem iepazīstinās Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes profesore Maija Burima.

Tāpat 1. oktobrī plkst. 18.00 Ziemeļvalstu valodu centrs „Nordisk” aicina uz norvēģu, zviedru, dāņu un somu valodas nodarbībām. Gaidīts ikviens, kurš vēlas iepazīt jaunu valodu un uzzināt ko interesantu par Ziemeļvalstu valodām un kultūru.

2. oktobrī plkst. 18.00 arhitektūras un mediju centrā „H2O6” notiks seminārs par atšķirībām lietišķajā etiķetē dažādās kultūrās „Sniegt roku vai apskaut?”, kur pieredzē dalīsies Aiga Veckalne.

3. oktobrī un 4. oktobrī no plkst. 9.30 Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē notiks ikgadējā starptautiskā Baltijas studentu konference „Tilti Baltijā”, kuras mērķis ir igauņu, latviešu un lietuviešu valodas un kultūras tuvāka iepazīšana, valodu un kultūru saikņu stiprināšana, Baltijas valstu jauniešu sadarbības veicināšana un Baltijas kopīguma sekmēšana.

4. oktobrī plkst. 17.00 folkklubā „Ala” notiks Baltijas valstu studentu vakars.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad tiek izsludināts konkurss skolu jaunatnei Latvijā un diasporā, kas notiks no šā gada 26. septembra līdz 18. novembrim.

Skolēni tiek aicināti piedalīties radošo darbu konkursā „Mani septiņjūdžu zābaki stāv kaktā ar putekļiem apklāti” (Aspazija). Deviņus labākos darbus no katras skolas trīs klašu grupām gaidīsim Latviešu valodas aģentūrā, kur skaistākie darbi tiks apkopoti un izdoti grāmatā.

0 komentāri

Komentāru nav