Japāna vēlas būt klāt Rīgai kā kultūras galvaspilsētai

Japāna vēlas būt klāt Rīgai kā kultūras galvaspilsētai
06-03-2013 A+ A-
Lai iepazīstinātu ar Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un piedalītos ES – Japānas festivālu komitejas padomes sēdē, nodibinājuma Rīga 2014 pārstāves Diāna Čivle un Aiva Rozenberga no 27.februāra līdz 1.martam uzturējās Japānā. Tokijā bija ieradušies arī šī pagājušā gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Gimareša (Portugālē) un Maribora (Slovēnija), šī gada pilsētas Marseļa (Francija) un Košice (Slovākija), kā arī Rīgas partnerpilsēta 2014. gadā Ūmeo (Zviedrija). Rīgu Tokijas pasākumos pārstāvēja arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

ES – Japānas festivālu komiteja jau kopš 1993. gada sadarbojas ar Eiropas kultūras galvaspilsētām, un šī komiteja izteikusi interesi 2014. gadā piedalīties vairāku kopīgu projektu īstenošanā un līdzfinansēšanā. Nodibinājumam Rīga 2014 noritēja sarunas ar komitejas ģenerālsekretāru Šudzi Kogi, kuras plānots turpināt par konkrētu projektu atbalstu 2014. gada programmā. Komitejas darbības atbalstītāji ir lielie Japānas zīmoluzņēmumi.

Latvijas vēstniecībā Tokijā notika Japānas medijiem un sabiedrībai veltīts pasākums, lai popularizētu Nordea Rīga maratonu un Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu. Jāpiemin, ka Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars šī gada februārī noskrēja jau septīto Tokijas maratonu, ierindojot to daudzu citu jau pievārēto vidū.

0 komentāri

Komentāru nav