LNO aicina uz kamermūzikas vakaru

LNO aicina uz kamermūzikas vakaru
Publicitātes foto
21-05-2013 A+ A-
24. maijā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās operas (LNO) Beletāžas zālē skanēs pavasarīgi izsmalcinātas kamermūzikas koncerts. To sagatavojuši LNO orķestra mūziķi – čelliste Diana Ozoliņa, flautiste Guna Paula un klarnetists Mārtiņš Circenis – kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, kuriem pievienojušies sitaminstrumentālisti Edgars Saksons no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Andrejs Puškarevs no „Kremerata Baltica”. Visi kopā viņi turpinās iepazīstināt klausītājus ar zināmām un arī mazāk pazīstamām kamermūzikas lappusēm.

Koncepcijas ziņā līdzīgs koncerts Operā izskanēja pirms gada, kad līdzās latviešu mūzikai skanēja franču mūzika. Šogad latviešu komponistu skaņdarbus papildinās angļu mūzika, stilistiski aptverot kā intelektuālisma labirintus, tā vieglu rotaļīgumu un simpātisku vienkāršību.

Koncertā skanēs divi latviešu kompozīcijas skolas „zelta paaudzes” komponistu radīti trio: pērn tapušais Jura Karlsona opuss „Zīmes” flautai, klarnetei un klavierēm, kā arī Imanta Zemzara „Mazā rokmūzika” flautai, čellam un klavierēm. Interesantu atmosfēru radīs komponistes Gundegas Šmites „Syzygia” čellam un sitaminstrumentiem.

Savukārt britu mūzikas jomu pārstāvēs 20./21. gs. mijas angļu komponistu skaņdarbi: Džozefa Horovica (Joseph Horovitz) Sonatīne klarnetei un klavierēm, Maika Movera (Mike Mower) „Sonata Latino” I daļa „Salsa Montunate” flautai, klavierēm un sitaminstrumentiem.

Pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos 1918. gadā tapušais Arnolda Baksa (Arnold Bax) „Fairy Tale” čellam un klavierēm, kā arī Andreja Puškareva aranžētā leģendārās britu grupas „Bītli” mūzikas svīta, kuru atskaņos visi ansambļa dalībnieki.

Visi seši mūziķi ir izcili savas jomas profesionāļi: to apliecina gan viņu aizņemtība visdažādākajos muzikālajos projektos, gan starptautiskā pieredze un iegūtās godalgas. Trīs no viņiem – Diana Ozoliņa, Edgars Saksons un Agnese Egliņa – ir Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvēji, Guna Paula ieguvusi a/s „Aldaris” balvu kā labākā orķestra māksliniece, Mārtiņš Circenis – „Latvijas Gāzes” balvu kā labākais orķestra mākslinieks, bet Andrejam Puškarevam savulaik piešķirta „Pro Europe” Kultūras fonda balva.

Biļetes uz 24. maija koncertu nopērkamas LNO kasēs, Aspazijas bulvārī 3, internetā, kā arī „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā. Biļešu cena – Ls 5.

0 komentāri

Komentāru nav