Mākslinieki aicina ekspedīcijā uz Vecmīlgrāvi

Mākslinieki aicina ekspedīcijā uz Vecmīlgrāvi
F64
21-05-2013 English A+ A-
Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sestdien, 25. maijā, rīko ekspedīciju uz Vecmīlgrāvi. Ekspedīcijas laikā plānota gan filozofa lekcija, gan ekskursija Rīgas Kuģu būvētavā un pastaiga ar vēsturnieku, kā arī iepazīšanās ar „Ziemeļblāzmu”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē LMC pārstāvji.

Ekspedīcijā iekļauti arī Ievas Saulītes, Viktorijas Ekstas, Ingrīdas Pičukānes mākslas darbi un ilustratoru grupas zīmēšanas eksperiments, kā arī igauņu mākslinieces Sandras Jogevas performance.

Rīkotāji cer, ka gūtie iespaidi būs kā ierosme turpmākai klejošanai.

Ekspedīcija ir ceļojums, kurā dodas cilvēku grupa ar noteiktu mērķi – pētīt, novērot, ievākt datus turpmākai izmantošanai vai dažkārt – iekarot. Tiek uzskatīts, ka lielo atklājumu laikmets beidzies līdz ar 19. gadsimtu, tāpēc Laikmetīgās mākslas centrs aicina pievērsties mazajiem atklājumiem, tūrista, ceļotāja un pētnieka skatu vēršot uz Rīgas apkaimēm. „Ekspedīcija. Vecmīlgrāvis” piedāvā vairākus mikronotikumus, aicinot veidot katra paša subjektīvo Vecmīlgrāvja karti.

Ekspedīcijas programma

Plkst. 11.00 Ekspedīcijas kuģīša atiešana no Akmens tilta (Vanšu tilta pusē. Kuģītis „Jelgava”). Uz kuģīša – filozofa J. Taurena priekšlasījums „Arhitektūras utopija: poēzija un īstenība”. Braucienam ar kuģīti jāpiesakās šeit: http://ej.uz/ekspedicijas_kugis

Plkst. 12.00 Kuģīša pietauvošanās Vecmīlgrāvī, piestātnē Meldru ielā 1a. „Vecmīlgrāvja partitūras” skaņas instalācija Zivju tirgus laukuma paviljonā.

Plkst. 13.00 Ekskursija Rīgas Kuģu būvētavā. Vietu skaits ierobežots, iepriekš jāpiesakās šeit: http://ej.uz/kugu_rupnica.

Plkst. 12.0019.00

Ievas Saulītes izstāde „Logos” kafejnīcā „Solli” A. Dombrovska ielā 22.

Darbu izejmateriāls ir iesaiņojumu fragmenti, logotipi uz tiem, kas sen aizmirstu iemeslu dēļ kādu laiku uzrunājuši ar dīvainu ziņojumu vai izskatu un nav izmesti atkritumos. Preču zīmes šajā virtuālajā pasaulē ir kļuvušas par vērā ņemamiem raksturlielumiem, kas ir kā saikne ar apkārtējo un mēdz aizvietot cilvēcisku attiecību izpausmes. Zīmējumu sērija tiecas norādīt vai pastarpināti novērot cilvēku savstarpējās attiecības un to dīvainos mezglojumus.

Viktorijas Ekstas izstāde „No punkta A līdz punktam B” kafejnīcā „Kafejnīca” Gāles ielā 2.

Viktorija Eksta ir kino pētniece un fotogrāfe. Ieguvusi bakalaura grādu audiovizuālajā kultūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. Stažējusies „Haghefilm” filmu restaurācijas laboratorijā Amsterdamā un Vīnes kino muzeja digitālajā laboratorijā. Fotogrāfijā visvairāk interesē cilvēka portretēšana.

Ingrīdas Pičukānes videodarbs „Vecmīlgrāvja leģendas” tirgus laukumā. Videodarbā dokumentēti Vecmīlgrāvja iedzīvotāji nostāsti un leģendas.

„11:34 – 23:16” Ilustratori Džeimss Tureks, Sabīne More, Ingrīda Pičukāne, Mārtiņš Zutis devās Vecmīlgrāvī, novērojumus piefiksējot skicēs un zīmējumos. Vēlāk, apvienots hronoloģiskā secībā, rezultāts ir savdabīgs Vecmīlgrāvja portrets un tikpat labi – stāsts par skatīšanos un ieraudzīšanu.

Subjektīvā Vecmīlgrāvja karte – katra ekspedīcijas dalībnieka rīcībā būs subjektīvā Vecmīlgrāvja karte ar objektiem, kurus par ievērības cienīgiem uzskatījuši dažādi vecmīlgrāvieši. Objektu spektrs: no baznīcas–bākas līdz zīmīgam grafiti.

Plkst. 17.00 „Dombrovska Vecmīlgrāvis” – pastaiga ar literatūrzinātnieku Andreju Grāpi.

Sākums: Burtnieku namā Ziemeļblāzmas ielā 38. (Maršruts: Burtnieku nams – Proģimnāzijas ēka – Ziemeļblāzma). Pastaigas laikā varēs uzzināt vairāk par Augustu Dombrovski, kurš ir unikāla personība Latvijas vēsturē – kokrūpnieks, vijoļmeistars, mecenāts, kultūras darbinieks, arī utopists ar apbrīnojamu enerģiju un spēku savu utopiju īstenošanā.

Literatūrvēsturnieks Andrejs Grāpis ir apjomīgā pētījuma „Augusts Dombrovskis. Mūžs un veikums” autors. 

Plkst. 20.00 Ekspedīcijas noslēgums. Kafejnīcā „SOLLI” A. Dombrovska ielā 22.

Sandras Jogevas (Igaunija) performance. Sandra Jogeva ir māksliniece, rakstniece, kuratore, neatkarīgās mākslas telpas „Art Container” Tallinā vadītāja. Kopš 2011. gada Sandra Jogeva savās performancēs pievēršas „stand-up traģēdijas” žanram.

Vecmīlgrāvja performancē Sandra Jogeva komentēs mūsdienu utopijas, pievēršot uzmanību Ziedu Alejai (Lilleorg) – kopienai Igaunijā, kas apvieno eko-draudzīgu dzīvesveidu un New Age garīgos meklējumus, piesaistot arvien vairāk igauņu mākslinieku, dizaineru, arhitektu.

Pēc performances – DJ Ivarzz (Vecmīlgrāvis), VJ Roza Lux (Vecmīlgrāvis).

Praktiska informācija

Brauciens ar kuģīti – 3 lati, pārējie pasākumi – bez maksas. Ekspedīcijas kuģītis vedīs tikai uz Vecmīlgrāvi!

Visos ekspedīcijas punktos būs pieejamas ekspedīcijas kartes ar ekspedīcijas notikumu atrašanās vietām un norādēm uz vietējām kafejnīcām izsalkuma remdēšanai.

Nokļūšana uz Vecmīlgrāvi

Ar ekspedīcijas kuģīti (uz kuģa var ņemt līdzi velosipēdus).

Ar velosipēdu (apmēram 60 min no centra).

           Ar sabiedrisko transportu: 2, 24. autobuss līdz pieturām Emmas iela (vistuvākā Kuģu būvētavai), Melīdas iela (vistuvākā kafejnīcai „SOLLI” – ekspedīcijas noslēgumam), Kreimeņu iela (vistuvākā Burtnieku namam – pastaigai ar vēsturnieku).

Ar mikroautobusiem (līdzīgs maršruts kā sabiedriskajam transportam).

Ar vilcienu līdz stacijai „Ziemeļblāzma” .

0 komentāri

Komentāru nav