200 000 eiro programmai „Oktobris – bērnu mēnesis”

200 000 eiro programmai „Oktobris – bērnu mēnesis”
Gints Ivuškāns/F64
13-03-2013 A+ A-
Ekspertu un projektu centram K&C (Nīderlande), WerkStadt Kulturverein Berlin (Vācija), Ikertze (Spānija) un nodibinājumam Rīga 2014 piešķirts Eiropas Komisijas finansējums projekta „Oktobris – bērnu mēnesis” paplašināšanai ar apmaiņas programmu Rīgā, San Sebastianā, Berlīnē un vairākos Nīderlandes reģionos.

Programmas „Oktobris – bērnu mēnesis” mērķis ir atvērti veicināt bērnu un viņu vecāku un vecvecāku iesaisti mākslas un kultūras aktivitātēs.

Šī projekta mērogu uzskatāmi demonstrē tā starptautiskais raksturs. Dažos nākamajos gados katrā no valstīm veltīs uzmanību bērnu un (vec-) vecāku kopīgajai kultūras uztverei. Kultūras institūcijas un mākslinieki tiek aicināti izvērst mākslas, kultūras mantojuma un mediju aktivitātes, kas ieinteresētu gan jaunus, gan vecus un kurās bērni un vecāki var iesaistīties kopā.

Šogad Nīderlandē tiks rīkots starptautisks kongress, lai diskutētu par vecāku motivēšanas iespējām. Valsts kultūras programma 2013. un 2014. gadam ietver apmaiņas un mākslinieku rezidenču projektus.

Kopumā Eiropas Komisija ir saņēmusi 476 projektu pieteikumus, no kuriem ir akceptēti 114. K&C un tās partneru projekts EK vērtējumā ieguvis 98 punktus no 100 un atzīts par piekto labāko Eiropā.

Šie panākumi ir iedvesmojuši mūsu kultūras konsorciju. Mēs ne vien meklējam finansētājus, kas ļautu īstenot mūsu daudzās ieceres, bet rosināsim sadarbību arī ar citām kultūras galvaspilsētām. Līdz 2020. gadam projektu „Oktobris – bērnu mēnesis” ceram izvērst jau 15 valstīs.

0 komentāri

Komentāru nav