Stūra māja apmeklētājiem būs pieejama ilgāk

Stūra māja apmeklētājiem būs pieejama ilgāk
Kaspars Garda, Rīga 2014
Lielā pieprasījuma dēļ no 25. septembra ceturtdienās un piektdienās tiks pagarināts Stūra mājas darba laiks bezmaksas daļai līdz plkst. 20.00 un nodrošinātas papildu ekskursijas „Čekas pagrabos” gida pavadībā plkst. 17.15, 18.00 un 18.45, informēja nodibinājuma „Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Jau ziņots, ka kopš šā gada 1. maija Latvijas Okupācijas muzeja bezmaksas izstādi „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014” apskatījuši 32 736 apmeklētāji, ekskursiju „Čekas pagrabos” gida pavadībā izstaigājuši vairāk nekā 21 360 interesentu, bet piecas izstādes – „Draudzības (re)konstrukcija”, „Latvieša koferis”, „Par spīti visam”, „10 lietu stāsti par cilvēku un varu” un Liktens lietu muzejs – aplūkojuši 8734 apmeklētāji.

Eiropas kultūras galvaspilsētas ekspozīcija „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014” ir atvērta līdz 19. oktobrim.

Piecas izstādes – „Draudzības (re)konstrukcija”, „Latvieša koferis”, „Par spīti visam”, „10 lietu stāsti par cilvēku un varu” un Liktens lietu muzejs –, kas atrodas ekspozīcijas ceturtajā un sestajā stāvā, ir pieejamas bez iepriekšējas pieteikšanās.

Nodibinājums „Rīga 2014” pauž gandarījumu, ka atbildīgās valsts institūcijas ir atsaukušās ekspozīcijas „Stūra māja. Lieta Nr. 1914/2014” darbinieku un nodibinājuma „Rīga 2014” aicinājumam vistuvākajā laikā rast risinājumu ekspozīcijas turpmākās apskates iespējai.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija (KM) atbalsta Stūra mājas kā kultūras un vēsturiskā pieminekļa, kā arī piemiņas vietas saglabāšanu.

KM uzskata, ka publiski pieejamam vajadzētu būt Stūra mājas pirmajam stāvam un pagrabstāvam – ēkas daļai, kas atzīta par valsts nozīmes vēsturiska notikuma vietu.

Stūra māju saglabāt aicinājusi Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. Ēkas atbalstam tiek vākti paraksti arī sabiedrības iniciatīvu portālā „Manabalss.lv”. Iniciatīvā valdība aicināta veidot ilgtermiņa plānu Stūra mājas saglabāšanai Rīgā.

Tematiskās līnijas „Brīvības iela” kurators Gints Grūbe, jau atklājot Stūra mājas ekspozīciju, norādījis uz nepieciešamību tikt skaidrībā par to, kas notiks ar ēku pēc ekspozīcijas noslēguma. Viņš iepriekš pastāstīja, ka tas būs jautājums „ne tikai par kalendāriem plāniem vai nekustamā īpašuma funkcionalitāti”.

Biļetes iespējams iegādāties laikus „Biļešu servisa” kasēs vai internetā.

0 komentāri

Komentāru nav