Top koncerts „Baha 329. dzimšanas diena”

Top koncerts „Baha 329. dzimšanas diena”
F64
2014. gada 31. martā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā Rīgā izskanēs profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” veidota Johanam Sebastianam Baham veltīta programma, kurai pagaidām dots nosaukums „Baha 329. dzimšanas diena”. Šobrīd noslēgusies ideju atlase Baha skaņdarbu aranžējumu pasūtījumiem, kultūras portālu „Rīga 2014” informē orķestra „Rīga” pārstāvji.

Ideju atlase tika rīkota ar mērķi nokomplektēt koncerta programmu. Ideju atlases komisija sastāvēja no trim kompetentiem ekspertiem. Tajā darbojās Mārtiņš Ozoliņš (profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs), Arnolds Klotiņš (mūzikas zinātnieks) un Rolands Kronlaks (komponists, JVLMA docents).

No iesniegtajām idejām tiks īstenotas sešas: Lauras Gustovskas ideja par mūsdienīgu Baha „Pasakaljas un fūgas c-moll” versiju, Sabīnes Ķezberes fantāzija par Prelūdiju B-dur no „Labi temperētā klavesīna I”, Viļņa Šmīdberga nodoms aranžēt slaveno Baha Koncertu klavierēm un orķestrim d-moll pūtēju orķestrim bez klavierēm kā koncertžanra darbu.

Tāpat koncertā izskanēs arī Leona Amoliņa pieteikums „Izaicinājums uz deju”, Valda Zilvera ideja par populārās Tokātas un fūgas d-moll aranžiju ar džeza elementiem un Jēkaba Nīmaņa pieteiktās variācijas par labi zināmo klavierminiatūru „Musette” no Anna Magdalēnas Bahas Nošu burtnīcas.

Autoriem, kuru idejas guvušas komisijas atbalstu, tiks piedāvāti pasūtījuma līgumi par ideju realizāciju.

Ideju atlases rīkotāji pateicas visiem komponistiem, kuri bija iesūtījuši pieteikumus! Pūtēju orķestra „Rīga” pārstāvji atgādina, ka joprojām var piedalīties starptautiskajā komponistu konkursā „Windsteram”, kura darbu iesniegšanas termiņš ir 2013. gada 30. augusts.

Informācija, konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa pieejama: www.windstream.lv.

0 komentāri

Komentāru nav