Kijevā atklāta unikāla dzintara pavediena izstāde

Kijevā atklāta unikāla dzintara pavediena izstāde
14-03-2013 A+ A-
14.martā Sofijas katedrāles muzeja kompleksa Metropolīta mājā Valsts prezidents un Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas patrons Andris Bērziņš oficiālās vizītes laikā Ukrainā un Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze atklāja izstādi „Latvija. Dzintars. Inovācija: Kas dzintaram vēl padomā?”. Šī ir unikāla izstāde, kas tapusi ar Ārlietu ministrijas atbalstu, lai popularizētu Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un mākslas formā atspoguļotu vienu no spilgtākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem.

Izstādes pamatā ir dzintara pavediens – Rīgas Tehniskās universitātes pētnieces Ingas Ļašenko starptautisko rezonansi ieguvušais atklājums. I. Ļašenko radītā dzintara pavediena pielietošanas potenciāls vēl tikai tiek apjausts, bet jau tagad skaidrs, ka tam piemīt apbrīnojamas ārstnieciskas īpašības un tas izmantojams tekstilizstrādājumos. Dzintara pavediena pārtapšana mākslas darbos notikusi Latvijas tekstilmākslinieces un starptautiski pazīstamās gobelēnistes Ivetas Vecenānes rokās.

Ekspozīcijas autores eksperimentējušas ar vizuāli neuzkrītošo dzintara pavedienu, izveidojot darbus, kas maksimāli atspoguļoto dzintara diega dažādās izpausmes – faktūru, krāsu, pielietojumu un idejas dzimšanu. Izstādes mērķis ir jutīgi un emocionāli atspoguļot zinātnes un mākslas sinerģiju.

Tā veidota sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014, un Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā īpaša loma atvēlēta dzintaram, parādot Rīgu kā modernā jeb nākotnes dzintara mājvietu.

Izstādi var apskatīt no 15. līdz 28.martam.

0 komentāri

Komentāru nav