Voldemāra Johansona skaņas skulptūra Doma dārzā

Voldemāra Johansona skaņas skulptūra Doma dārzā
F64 . Mākslinieks Voldemārs Johansons
29-09-2014 A+ A-
Rīgas Doma dārza mākslas galerijā līdz 21. oktobrim iespējams apskatīt audiovizuālo mediju mākslinieka Voldemāra Johansona skaņu skulptūras „OP. 39”, „Rīga 2014” kultūras portālu informē biedrības „Ascendum” pārstāvis Gatis Vectirāns.

Izstāde noris biedrības „Ascendum” projekta „Mans Doms” ietvaros, kas jau trešo gadu Doma dārzā rīko laikmetīgās mākslas izstādes un citus kultūras notikumus.

Rīgas Doma dārza galerijā apskatāmā jauno mediju mākslinieka Voldemāra Johansona skaņas skulptūra „Op. 39” ir no cikla „Stāvvilnis”. Šī izstāde ir autora cieņas apliecinājums Rietumu mūzikas tradīcijas dižākajam instrumentam – ērģelēm, kas ikdienā un svētkos pieskandina arī Rīgas Doma velves.

Mākslas darbā izmantotās ērģeļu stabules, kas Doma dārzā izkārtotas abstraktās kompozīcijās, ar elektroniskās vadības un gaisa palīdzību izplata telpā zemas toņkārtas skaņas, tādā veidā ļaujot klausītājam piedzīvot nepieradinātas mūzikas melodijas.

Šī ir jau trešā sezona, kopš senatnīgajā Rīgas Doma dārzā norisinās biedrības „Ascendum” projekta „Mans Doms” rīkotās laikmetīgās mākslas izstādes. Šā gada sezonu aizsāka stikla māksliniece Marta Ģibiete ar izstādi „Atspulgs” un Laura Feldberga ar lielformāta instalāciju „Spārni”. Līdz šim Doma dārza izstādes veidojuši Nils Vilnis, Brigita Zelča – Aizpure, Magone Šarkovska, Arturs Bērziņš, Anda Lāce, Evelīna Deičmane, Kristaps Ģelzis un citi.

Vairāk par notikumu iespējams uzzināt sabiedriskās kustības „Mans Doms” mājaslapā.

Sabiedriskā kustība „Mans Doms” ir Rīgas Doma un biedrības „Ascendum” ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānota virkne nozīmīgu kultūras pasākumu – koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

0 komentāri

Komentāru nav