Rīga 2014 kultūras enerģija arī maratonam

Rīga 2014 kultūras enerģija arī maratonam
Gints Ivuškāns/F64
20-03-2013 A+ A-
Jau šogad Nordea Rīgas maratonā kultūras klātesamība tiks īstenota kultūras kilometrā – organizatoru sarūpētos kultūras akcentos gar skriešanas distanci.

2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, gadskārtējo maratonu aizsāks Brīvības skrējiens, kas varētu notikt pa pilsētas galveno ielu – Brīvības ielu.

„Brīvības iela” ir viena no Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskajām līnijām, un tas nebūs stāsts tikai par vienu ielu. Brīvības iela ir simboliska skatuve, zīmju sistēma, stāsts par vēsturi un kariem, par kuriem varam teikt, ka tie beidzās tikai vakar, lai arī ir pagājis jau varbūt vesels gadsimts.

Rīga vienmēr bijusi pilsēta ar bagātu kultūras dzīvi, un ir tikai likumsakarīgi, ka Rīgai piešķirtas tiesības 2014. gadā nest Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu. Tāpēc 2014. gadā dzīve Rīgā solās būt sevišķi aizraujoša. 2014. gadā kultūras enerģija izgaismos pilsētu no centra līdz pat apkaimēm. Kopumā visa gada garumā tiek plānots sarīkot vairāk nekā 200 īpaši veidotu Force Majeure programmas pasākumu.

Plašāka informācija www.nordearigasmaratons.lv

0 komentāri

Komentāru nav