Bilingvālo dzejas krājumu sēriju papildina Vladimira Svetlova „lietots”

Bilingvālo dzejas krājumu sēriju papildina Vladimira Svetlova „lietots”
Publicitātes foto
„Rīga 2014” atbalstīto bilingvālo dzejas krājumu sēriju papildinājusi vēl viena apvienības „Orbīta” izdota grāmata – dzejnieka, fotogrāfa un mākslinieka Vladimira Svetlova dzejas krājums „б/у / lietots / used”.

Grāmatā iekļauti dzejoļu oriģināli krievu valodā un atdzejojumi latviešu un angļu valodā, kā arī autora fotogrāfijas.

Tāpat kā priekšmets, kas bijis lietošanā, iegūst pieredzes un skrambu šarmu, tā arī V. Svetlova dzeja ir uzsūkusi papildu nozīmes pa to laiku, kamēr bijusi „lietošanā” – daudzskaitlīgos lasījumos, uzstāšanās reizēs, ierakstos. Lasītāju gaida pastaigas gar naksnīgu jūru, tikšanās ar garām ejošiem svešiniekiem, modes fotogrāfa pārdzīvojumi, mīlētāju tikšanās sniegotā pilsētā, utt.

Vladimirs Svetlovs ir fotogrāfs, dzejnieks, izpildītājmākslinieks. Vladimirs Svetlovs dzīvo un strādā Rīgā, vada mākslinieku foto projektus un pasniedz fotogrāfijas skolā, fotografē modes žurnāliem. „Orbītas” dalībnieks kopš 2000. gada. Piedalījies „spoken word” CD „O2” ierakstā 2000. gadā un „O4” – 2005. gadā, piedalījies „Orbītas” performances Rīgā, Berlīnē, Tallinā, Viļņā, Maskavā, Pēterburgā.

Vladimira Svetlova teksti tulkoti latviešu, angļu, vācu un itāliešu valodā.

Grāmatas „lietots”, kas publicēta tekstgrupas „Orbīta” izdevējdarbības bilingvālajā sērijā un tiek veidota Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros, redaktors ir Aleksandrs Zapoļs. Atdzejojumus latviešu valodā sagatavojuši Ingmāra Balode, Pēteris Draguns, Marts Pujāts un Arvis Viguls, bet angļu valodā – Kevins M. F. Plats. Grāmatā iekļautas Vladimira Svetlova un Annas Volkovas fotogrāfijas, kopējo dizainu veidojusi māksliniece Ieva Skuja.

Dzejas krājums izdots sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un nodibinājumu „Rīga 2014”.

0 komentāri

Komentāru nav