Prezidents Zviedrijas karalienei dāvā šalli

Prezidents Zviedrijas karalienei dāvā šalli
21-03-2013 A+ A-
Trešdien, 20.martā, Valsts prezidents Andris Bērziņš tiekoties ar Viņas Majestāti Zviedrijas karalieni Silviju, apsprieda arī 2014.gadā plānoto darbu Rīgai un Ūmeo kā Eiropas kultūras galvaspilsētām.

Abas amatpersonas uzsvēra, ka Latviju un Zviedriju šajos gados kultūras jomā saista nozīmīgākais no Eiropas kultūras tituliem – Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss, ko 2014. gadā ieguvušas Rīgas un Ūmeo pilsētas. Valsts prezidents aicināja uz aktīvu sadarbību starp abām pilsētām, kā arī ielūdza Zviedrijas karaliskās ģimenes pārstāvjus šajā laikā apmeklēt Rīgu un Latviju.

Viena no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vadlīnijām saistās ar mūsdienīgo dzintaru – šodienas zinātne vēl nav guvusi atbildes uz visiem jautājumiem, kas saistās ar dzintara potenciālajām iespējām dažādās eksaktajās zinātņu nozarēs. Rīgas Tehniskās universitātes zinātniece Dr.Inga Ļašenko ir radījusi unikālu inovatīvu jaunatklājumu – dzintara diegu. Tas ir ieausts dāvanā, ko sarunas noslēgumā Latvijas Valsts prezidents pasniedza Zviedrijas karalienei – šallē, kuras pamatā ir kašmirs, apvienojot to ar smalko un arī ārstniecisko dzintara diegu. Dāvanu rotā raksts, kas aizgūts no Zviedrijas karalienes kroņa raksta.

0 komentāri

Komentāru nav