Bērnu kultūras mēnesis: teātra izrādes

Bērnu kultūras mēnesis: teātra izrādes
Gunārs Janaitis . Skats no Dailes teātra izrādes „Pīters Pens”
29-09-2014 A+ A-
Oktobris „Rīga 2014” ir pasludināts par „Bērnu kultūras mēnesi”, kad īpaša programma tiek piedāvāta arī Rīgas teātros, kā arī bērnu izrāžu skate „Umurkumurs”. Tāpat visu mēnesi skatītāji aicināti apmeklēt izrādes Latvijas Leļļu teātrī.

Izrāžu programma

Dailes teātris (Rīga, Brīvības iela 75)
Izrāde „Pasaka par Vērdiņu”
Laiks: 1. oktobris plkst. 19.00

Dailes teātra iestudējums „Pasaka par Vērdiņu” veidota pēc Kārļa Skalbes populārās pasakas motīviem. Rakstniekam 1912. gadā šķita svarīgi uzrakstīt „Pasaku par vērdiņu” – stāstu par dīvainu eksperimentu, pārbaudot cilvēka sapni ar naudu. Vai tagad cilvēks ir mainījies? Režisors jaunajiem skatītājiem sola pārsteigumiem un brīnumiem pilnu izrādi, kāda nekad iepriekš par naudu nav bijusi skatāma.

Dramaturģe – Evita Sniedze, režisors – Pauls Timrots, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Iveta Šurma, gaismu mākslinieks – Harijs Zālītis, komponists – Kārlis Lācis. Lomās – Intars Rešetins, Pēteris Liepiņš, Mirdza Martinsone, Valdis Liepiņš, Sarmīte Rubule.

Izrāde „Pīters Pens”
Laiks: 9., 10. un 23. oktobris plkst. 19.00

Jaunākais Dailes teātra iestudējums bērniem „Pīters Pens” tapis pēc britu rakstnieka Džeimss Metjū Berija grāmatas „Pīters un Vendija” motīviem. Izrādes darbība notiek Nekurnekadzemē, kas brīnumu un pasakainu radījumu pilna – te ir laumiņas gaisā un nāriņas lagūnā, indiāņi un mežonīgie zvēri. Brīnumiem Nekurnekadzemē nav ne gala, ne malas. Bet te draud arī briesmas un ir jāizcīna īstas kaujas ar briesmīgajiem pirātiem un viņu šausminošo vadoni kapteini Āķi.

Režisore: Laura Groza-Ķibere. Lomās: Dainis Grūbe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Kristīne Nevarauska, Indra Briķe, Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Ērika Eglija, Artūrs Dīcis, Kaspars Zāle, Edijs Zalaks, Anete Krasovska, Ieva Sarma, Niklāvs Kurpnieks, Pauls Iklāvs.

Mūzikas nams „Daile” (Rīga, Kr. Barona iela 31)
Izrāde „Baltā kamielēna sapnītis”
Laiks: 12. oktobris plkst. 17.00
Ieejas maksa: 5 eiro

Valmieras teātra aktieru Ineses Ramutes un Mārtiņa Meiera veidotā izrāde „Baltā kamielēna sapnītis” tapusi pēc mongoļu tautas pasakām. Mongolijā cilvēku ikdienas ritms un dzīves uztvere ir pavisam citāda nekā Eiropā. Bērni agri kļūst drosmīgi un patstāvīgi un jau sešgadīgi puikas sāk mēroties spēkiem un piedalīties zirgu jāšanas sacensībās.

Latvijas Nacionālā opera
Balets visai ģimenei „Karlsons lido...”
Laiks: 5. oktobris plkst. 12.00 un 18.00
Vieta: LNO Lielā zāle
Ieejas maksa: 2,50–30 eiro

Kurš gan nezina Karlsonu, kas dzīvo uz jumta, – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astrīdas Lindgrēnes grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Tagad viņa piedzīvojumi ir skatāmi arī baleta izrādē! Balets „Karlsons lido...” saņēmis „Lielās Mūzikas balvas 2013” titulu „Gada uzvedums”.

Baleta mūzikas autors ir komponists Juris Karlsons, horeogrāfiju veidojis Aivars Leimanis. Pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš. Radošā komanda: scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs, videomākslinieks: Artis Dzērve.

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā
Laiks: 11. oktobris plkst. 14.00
Ieejas maksa: 8 eiro

LNO piedāvā iespēju aplūkot unikālo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku ar tās neatkārtojamo un krāšņo interjeru. Gida vadībā iespējams izstaigāt Operas namu un izzināt teātra vēsturi, kā arī iepazīt tā ikdienu un aizkulises. Ekskursijas ilgums: 45 minūtes.

Balets „Apburtā princese”
Laiks: 30. oktobris plkst. 19.00
Ieejas maksa: 4–33 eiro

Klasiskā baleta izrāde aizved pasaulē, kurā pasaku prinči un princeses, labas un ļaunas fejas, dažādi brīnumaini varoņi no mīļākajām bērnības pasakām atdzīvojas vienkopus baletā, kuram P. Čaikovskis radījis brīnišķīgu mūziku un ļāvis noticēt sapnim par patiesu mīlestību, kas uzvar visu.  Pie diriģenta pults Farhads Stade. Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris (Rīga, Kaļķu iela 16)
Izrāde „Mazais princis”
Laiks: 18. un 26. oktobris plkst. 12.00

Rīgas Krievu teātrī tapusi skatuves versija Antuāna de Sent-Ekziperī „Mazajam princim”. Tā ir stāsts par vissvarīgāko šajā dzīvē – par savu planētu un Rozi, mīlestību un draudzību, bērnību un briedumu. Izrāde krievu valodā, ir titri latviski.

Izrādi veidojis režisors Ruslans Kudašovs. Lomās: Aleksandrs Maļikovs, Aleksejs Korgins, Jekaterina Frolova, Anastasija Timošenko.

Nacionālais teātris, Lielā zāle (Rīga, Kronvalda bulvāris 2)
Izrāde „Sarkangalvīte un vilks”
Laiks: 11. oktobris plkst. 18.00
Ieejas maksa: 3–10 eiro

Jau skatītāju atzinību un bērnu mīlestību iemantojusī Latvijas Nacionālā teātra izrāde veidota pēc Rasas Bugavičutes dramatizējuma un tajā, līdzās jau zināmajiem tēliem, bērnus pārstiedz jauni varoņi no Meža parlamenta. Iestudējumu veidojis režisors Elmārs Seņkovs, scenogrāfs Reinis Dzudzillo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzillo, horeogrāfe Elīna Lutce. Oriģinālmūziku un dziesmu tekstus rakstījis Edgars Mākens („Gaujarts”, „Manta”).

Lomās: Inga Misāne Grasberga, Gundars Grasbergs, Inta Tirole, Daiga Gaismiņa, Ainārs Ančevskis un citi.

Ditas Balčus teātris (Rīga, Zirgu iela 1)
Izrāde „Kas par traku, tas par traku”
Laiks: 10. un 13. oktobris plkst. 18.00
Ieejas maksa: 10 eiro

Ditas Balčus teātris aicina uz Ojāra Vācieša jubilejai veltītu jautru, muzikālu, izglītojošu piedzīvojumu visu vecumu bērniem. Izrāde nominēta Latvijas teātra gada balvai „Spēlmaņu nakts 2013/2014” kategorijā „Gada labākā izrāde bērniem vai jauniešiem”!

Izrādi veidojusi režisore Dita Balčus, mūzikas autore Elizabete Balčus. Piedalās aktieri un mūziķi: Egija Silāre, Māris Bezmers (ģitāra), Elizabete Balčus (flauta, klavieres), Kristiāna Abiļeva (čells), Gidons Grīnbergs (vijole), Artis Gāga (saksofons).

Bērnu izrāžu festivāls – skate „Umurkumurs”

Bērnu izrāžu festivāls – skate „Umurkumurs” notiks jau trešo gadu. Šogad – oktobrī – „Rīga 2014” programmā tad notiek projekta „Oktobris – bērnu kultūras mēnesis” ietvaros. Tā uzdevums ir rosināt teātrus iestudēt latviešu un pasaules bērnu literatūras klasikas darbus, bet mērķauditorija – pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni.

Sestdien, 18. oktobrī, BJC „Rīgas Skolēnu pils”, Kr. Barona ielā 99

Plkst. 13.00   BJC „Rīgas Skolēnu pils” teātra „Zīļuks” izrāde Dž. Rodari „Sīpoliņa piedzīvojumi”

Pirmdien, 20. oktobrī, Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, Kr. Barona ielā 97a

Plkst. 11.00    Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studijas „Spogulis” izrāde ‘Jocīgā pasaka par Leksi un Riksi”
Plkst. 12.00    Rīgas 84. vidusskolas teātra izrāde ‘Gliemezītis riteņbraucējs”
Plkst. 13.15    Rīgas 88. vidusskolas „Teātrītis 88” izrāde „Dar’ man tēvis pastaliņas”
Plkst. 14.00    Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija „Spogulis” – „Šarādes bērniem”
Plkst. 14.30    BJC „Rīgas Skolēnu pils” Kustību teātra izrāde „Pasaciņa”

Otrdien, 21. oktobrī, Rīgas Rīnūžu vidusskolā, Ziemeļblāzmas ielā 59

Plkst. 9.20    Rīgas 88. vidusskolas teātra „Teātra klase” izrāde „Muha-cokotuha”
Plkst. 10.20    Rīgas 71. vidusskolas teātra studijas „Maska” izrāde „Princese un cūkgans”
Plkst. 11.20    Rīgas 72. vidusskolas teātra „Šik” izrāde „Vistiņas Raibītes mīkla”
Plkst. 12.20    Rīgas 88. vidusskolas „Teātris 88” izrāde „Vistiņas Raibītes mīkla”

Trešdien, 22. oktobrī, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36

Plkst. 18.30    BJC „Rīgas Skolēnu pils” teātra „Zīļuks” izrāde „Sprīdītis”

Sestdien, 25. oktobrī, BJC „Rīgas Skolēnu pils”, Kr. Barona ielā 99

Plkst. 13.00 un 15.00    BJC „Rīgas Skolēnu pils” teātra „Zīļuks” izrāde Dž. Rodari „Sīpoliņa piedzīvojumi”

Svētdien, 26. oktobrī, BJC „Rīgas Skolēnu pils”, Kr. Barona ielā 99

Plkst. 11.00 un 13.00    Nīderlandes teātra „Tryater” izrāde „Fabelkrêft”
 

0 komentāri

Komentāru nav