Kultūras vasarnīcas noslēgumā – japāņu karstais avots

Kultūras vasarnīcas noslēgumā – japāņu karstais avots
Mārtiņš Otto, Rīga2014
Līdz ar septembra izskaņu pienācis laiks slēgt kultūras vasarnīcu „Esplanāde 2014”, kas divas sezonas pēc kārtas darbojās gan kā „Rīga 2014” informācijas punkts, gan dažādu kultūras pasākumu norises vieta. 30. septembrī vasarnīca tiks slēgta ar japāņu karsto avotu jeb interaktīvās instalācijas „Onsen” atklāšanu.

„Onsen” darbosies līdz 12. oktobrim – katru dienu no plkst. 12.00 līdz 22.00, un tajā pirts priekus būs aicināts izbaudīt ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis. Pirts apmeklējums ir bez maksas.

Rezervēt apmeklējumu laiku iespējams šeit, līdzi jāņem dvielis un peldkostīms.
 
„Onsen” atradīsies vienā no Esplanādes strūklakām, kurā būs izveidota apsildīšanas iekārta, ko kurinās ar malku, lai uzturētu ūdeni ķermenim tīkamā temperatūrā, un ūdeni bagātinās Japānas sāļi.

Šis ir viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem, kas tapis sadarbībā ar ES-Japānas festivālu komiteju (EU-Japan Fest Commitee) un ļauj Latvijas iedzīvotājiem tuvāk iepazīt Japānas kultūru un vēsturi. Japānā došanās uz Onsen jeb publisku pirti ir ļoti sena, taču joprojām populāra tradīcija. Iepazīstinot ar to, Esplanādē būs novietots koka namiņš, un ikvienam būs iespēja baudīt siltu vannu rudenīgajā Rīgā.
 
Šī senā japāņu tradīcija ir līdzīga pirtī iešanai Latvijā. Mērcējoties karstajā baseina ūdenī, cilvēks attīra gan fizisko ķermeni, gan prātu. Instalācija Esplanādē radīta divu mākslinieku – japāņa Hajasi Jasuhiko (Hayashi Yasuhiko) un latvieša Aigara Bikšes – sadarbības rezultātā.
 
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

1 komentāri

Uldis

01.10.2014 17:33

Gribēju norezervēt vietu, bet izskatās, ka lapa to neļauj veikt!