Liepājas teātrī top izrāde „Bezgalīgo stāstu stāsts”

Liepājas teātrī top izrāde „Bezgalīgo stāstu stāsts”
Publicitātes foto
30-09-2014 A+ A-
Kā ik gadu, oktobrī Liepājas teātris piedāvā jauniestudējumu mazajiem skatītājiem. Arī šis gads nav izņēmums, un jau uzsākts darbs, lai taptu izrāde bērniem „Bezgalīgo stāstu stāsts”, kuru, par pamatu ņemot Rasas Bugavičutes lugu „Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās”, iestudē režisore Lelde Kaupuža. Jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta 15. oktobrī.

Jaunās dramaturģes Rasas Bugavičutes vārds Latvijas teātru vidē nav svešs, lai arī ar Liepājas teātri viņa sadarbojas pirmo reizi. Viņas atpazīstamu veicinājusi sadarbība ar režisoru Elmāru Seņkovu, veidojot dramatizējumus izrādēm „Raudupiete” (Valmieras teātris), „Ezeriņš” (Nacionālais teātris) u. c., savukārt liepājnieki viņas daiļradi iepazinuši Goda teātrī, kur bērniem un jauniešiem pēc viņas lugām tapuši vairāki iestudējumi – „…Ar laimīgām beigām”, „Tikai nesaki nevienam”.

„Fantāzija, iztēle, radošums vienmēr bijušas tās lietas, kas palīdzējušas izaugt cilvēka personībai. Pasakas, stāsti, filmas, mūzika, kas dzirdētas bērnībā, pavada mūs visu mūžu un lielā mēra iespaido mūsu personību. Tāpēc mēs gribam radīt stāstu par to, kā fantāzija palīdz izaugt bērnam,” par lugas izvēli stāsta L. Kaupuža.

Izrādes galvenais varonis būs Toms Tomsons (Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš) – puika, kurš slēpjas grāmatās, jo nekur taču nav tik labi patverties no ikdienas ķezām, kā visfantastiskākajos stāstos! Un tomēr – kā atrisināt problēmas ar vienaudžiem, ja vienīgais „ierocis” ir spilgta iztēle? Ir jāiemācās tā likt lietā. Šis stāsts kalpos kā atgādinātājs tam, ka, attīstot savas izteiktākās īpašības, mēs varam stāties pretī ne vien šādiem tādiem kreņķiem, bet arī kašķīgam Gliemezim, Spīganai, Labākajam Pūķim Pasaulē, Lielajam Melnajam, Maldugunij un citiem.
Iestudējumā piedalīsies arī aktieri Everita Pjata, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Rolands Beķeris.

Režisore radošajā komandā uzaicinājusi un iestudējumam tapt palīdz scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, komponists Edgars Mākens, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Iestudējuma pirmizrāde paredzēta 15. oktobrī.

0 komentāri

Komentāru nav