Septembrī „Rīga 2014” notikumi interesējuši mākslas medijus

Septembrī „Rīga 2014” notikumi interesējuši mākslas medijus
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Vislielākā ārvalstu mediju interese septembrī bijusi par laikmetīgās mākslas festivālu „Survival Kit”
Septembrī ārvalstu medijos vislielāko publicitāti guva „Rīga 2014” programmas ietvaros notiekošais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit”.

Festivāla laikā Rīgā viesojās žurnālisti no Baltijas valstu mākslas notikumu portāla „Echo Gone Wrong”, Zviedrijas mākslas portāla „Kunstforum”, Krievijas mākslas izdevuma „Project Baltia”, starptautiskā kultūras portāla „The Culture Trip”, Ņujorkā bāzētā prestižā starptautiskā mākslas izdevuma un portāla „E-Flux”, kā arī citi mākslas mediji, kuru braucieni tika organizēti sadarbībā ar Latvijas Institūtu un Laikmetīgās mākslas centru.
 
Kopumā „Rīga 2014” Preses centrs septembrī uzņēma un palīdzēja veidot programmu 13 ārvalstu žurnālistiem no deviņām dažādām valstīm. Savukārt monitoringa dati liecina, ka septembrī ārvalstīs ir bijuši 33 raksti vai sižeti par „Rīga 2014” programmu vai pasākumiem. Tostarp ir sižets par Stūra māju vērienīgajā Tuvo Austrumu televīzijā „Al Jazeera”, krāsains atvērums Vācijas sieviešu žurnālā „Grazia”, raksts par radošumu un inovācijām Rīgā Vācijas vērienīgajā žurnālā un portālā „Stern”, kas pārpublicēts arī vairākos reģionālos medijos.
 
Septembrī darba vīzītē Rīgu apmeklēja Zviedrijas kroņprincese Viktorija. Vizīte Latvijā bija plānota jau iepriekš, jo Zviedrijas kroņprincese izrādījusi īpašu interesi par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu. Kroņprinceses Viktorijas vizīte Latvijā un tikšanās ar „Rīga 2014” komandu tika atspoguļota Zviedrijas medijos.
 
„Rīga 2014” programmas ietvaros septembrī norisinājās arī starptautiska konference „Baltijas dzintars pāri laikam un robežām” (konferences videoierakstu vari noskatīties šeit) un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tika atklāta izstāde „Dzintara laikmets”. Šos notikumus atspoguļot Rīgā bija ieradusies īpaši dzintaram veltītā portāla „Amber.com.pl” portāla žurnāliste.
 
Pagājušajā mēnesī ticis raidīts arī 45 minūšu garš sižets par Rīgu Vācijas WDR kanālā, kas tapis žurnālistu vizītes laikā augustā. Sižets parāda Rīgu un tās kultūras bagātību. Sižeta laikā vadītājs izstaigā Rīgu ar mazu koferi, kurā viņš liek lietas, kas kaut ko izsaka par mūsu kultūru. Ceļojuma laikā viņš tiekas ar māksliniekiem, dejotājiem, dziedātājiem, parādot Rīgu no netradicionālas, bet ļoti skaistas puses.
 
Arī turpmākajos mēnešos, neņemot vērā to, ka gads iet uz beigām, ir gaidāmas vairāku ārvalstu mediju vizītes, it sevišķi uz Eiropas kultūras galvaspilsētas gada noslēguma laiku.
 
Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas komunicēšanai darbu ar ārvalstu medijiem veic „Rīga 2014” Preses centrs sadarbībā ar Latvijas Institūtu. Monitorings nav pilnīgs, un tā apkopošanā nav izmantoti profesionāli mediju monitoringa rīki. Mediju publikāciju monitorings tiek veikts iespēju robežās, izmantojot interneta meklētājus, kā arī saņemot saites vai publikāciju kopijas no medijiem, kas ir Rīgā viesojušies. Apkopotos ārvalstu mediju monitoringa datus var redzēt šeit.

0 komentāri

Komentāru nav