JRT pirmizrāde Aleksandra Vampilova „Provinces anekdotēm”

JRT pirmizrāde Aleksandra Vampilova „Provinces anekdotēm”
Publicitātes foto
01-10-2014 A+ A-
Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē 1. oktobrī plkst. 19.00 notiks pirmizrāde režisora Borisa Frumina iestudētajai Aleksandra Vampilova lugai „Provinces anekdotes”, kas sastāv no diviem viencēlieniem „Atgadījums ar metranpāžu” un „Divdesmit minūtes kopā ar eņģeli”, „Rīga 2014” kultūras portālu informē teātra pārstāve Daiga Bināne.

Jauniestudējuma māksliniece ir Monika Pormale. Izrādē piedalās aktieri Andris Keišs, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Iveta Pole, Elita Kļaviņa vai Regīna Razuma, Gatis Gāga, Ivars Krasts un Jana Čivžele. Par darbu ar viņiem Boriss Frumins saka: „Jaunā Rīgas teātra aktieri nepieļauj kompromisus. Viņi izaicina.”

„Man ir milzīgs prieks par to, ka Boriss Frumins starp darbu Ņujorkā un Singapūrā ir atradis laiku iestudēt izrādi arī Jaunajā Rīgas teātrī,” akcentē JRT aktieris Andris Keišs, „viņa pragmatiskā un brīnišķīgā pieeja darbam sniedz mums jaunu teātra un dzīves pieredzi.”

Aktieris Ģirts Krūmiņš: „Boriss Frumins ar lugas tekstu strādā kā ar nošu partitūru – katram teikumam, vārdam, pauzei izrādē ir īpaša vieta un nozīme. Rakstītais teksts režisora vadībā atdzīvojas, kļūst apbrīnojami poētisks un iegūst traģikomisku saturu.”

Kā akcentē iestudējuma veidotāji, izrāde ir par gļēvulību, kas noved pie agresijas, par to, kā tiek zaudēta cilvēcība.

Boriss Frumins ir dzimis Rīgā, absolvējis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta Kino režijas fakultāti (VGIK) Maskavā, strādājis Rīgas kinostudijā un Ļeņingradas filmu studijā „Ļenfiļm”. Režijā B. Frumins debitējis ar pilnmetrāžas filmu „Skolas direktora dienasgrāmata” („Ļenfiļm”, 1975). Viņa filmu „Jaunības kļūdas” 1978. gadā padomju cenzūra aizliedza. Boriss Frumins emigrēja uz ASV, kur pasniedz kino režiju Ņujorkas Universitātē. 1988. gadā atgriezās studijā „Ļenfiļm”, lai pabeigtu darbu pie aizliegtās filmas, ko 1989. gadā izrādīja Kannu, Londonas un Edinburgas filmu festivālu oficiālajās programmās.

Boriss Frumins Ņujorkas Universitātē uz mūžu ievēlēts par kinomākslas profesoru. Frumins izveidojis maģistrantūras studiju programmu Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā, regulāri vada meistardarbnīcas Rīgā, Tbilisi, Maskavā, Singapūrā, Keiptaunā un Buenosairesā.

Tuvākās izrādes: 2., 3., 4., 5., 30. un 31. oktobrī. Biļetes nopērkamas JRT kasē (Lāčplēša iela 25) un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav