Sākas amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”

Sākas amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”
F64
03-10-2014 A+ A-
No 3. oktobra līdz 2. novembrim galvaspilsētā norisināsies ikgadējais amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”, kas šogad ir paplašinājis robežas un kļuvis par starptautiska mēroga kultūras notikumu, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja Rīgas domes Kultūras departamenta pārstāvji.

Festivālā laikā būs skatāmas 27 izrādes 25 amatierteātru sniegumā, turklāt skatītājiem iestudējumus būs iespēja vērot bez maksas.

Oktobrī skatītāji varēs apmeklēt pašmāju – Rīgas kultūras centru amatieru teātru, bērnu un jauniešu studiju, kā arī studentu teātru – iestudējumus, bet novembrī skatīties ārvalstu amatierteātru izrādes. Rīgā viesosies pantomīmas teātris no Gruzijas, divi teātri no Igaunijas, viens no Lietuvas un Austrijas.

„Festivāls būs krāsains, daudzšķautņains un bagāts savā kultūras daudzveidībā. Tas iekļauj gan skates, gan pieredzes apmaiņu, izrāžu parādi, jaunas atklāsmes un padarītā izvērtējumu,” gaidāmo festivālu raksturo tā rīkotāji.

Amatierteātru festivāla „Rīga spēlē teātri” repertuārā būs skatāmas dažādu dramaturģijas stilu izrādes gan bērnu un jauniešu auditorijai, gan pieaugušajiem. Būs iespēja redzēt pasaku iestudējumus, filozofiski sadzīviskas izrādes, klasikas darbus, pantomīmu un muzikālas improvizācijas, kā arī klaunādes.

Festivāla laikā eksperti izvēlēsies divus veiksmīgākos iestudējumus – laureātus no pašmāju teātru snieguma, kuru darbus skatītāji varēs noskatīties festivāla noslēguma izrāžu parādē laikā no 31. oktobra līdz 2. novembrim VEF Kultūras pilī, kad izrādes sniegs ārvalstu amatierteātri.

Festivāla izrādes notiks vairākās vietās – Rīgas kultūras centros, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes telpās, Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras namā „Rītausma”, bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils” un Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā.

Izrādes būs latviešu, krievu, ukraiņu, igauņu, lietuviešu, vācu un angļu valodā.

Festivāla programmu un pasākumu norises vietas var atrast tīmekļa vietnē „www.kultura.riga.lv”.

0 komentāri

Komentāru nav