Vladislava Nastavševa mūzikas koncerti Jaunajā Rīgas teātrī

Vladislava Nastavševa mūzikas koncerti Jaunajā Rīgas teātrī
Gints Mālderis . Režisors Vladislavs Nastavševs
07-10-2014 A+ A-
Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē no 7. līdz 10. oktobrim notiks režisora un komponista Vladislava Nastavševa koncerti „Eskeipista dienasgrāmata 2”, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja teātra pārstāve Daiga Bināne.

Koncertos skanēs jau skatītāju iemīļotās dziesmas ar Mihaila Kuzmina vārdiem un klaviermūzika no izrādes „Peldošie – ceļojošie”.

Pirmo reizi ar izrādē skanošajām dziesmām Vladislavs Nastavševs skatītājus iepazīstināja 2013. gada septembrī, kad starptautiskajā jaunā teātra festivālā „Homo Novus” izskanēja koncerts „Eskeipista dienasgrāmata”.

Eskeipisms (no angļu valodas vārda escape) mūsdienu izpratnē nozīmē psiholoģisku bēgšanu no nepatīkamiem vai banāliem ikdienas notikumiem, depresijas vai skumjām, atkāpjoties izklaides un laika kavēkļu pasaulē.

Režisors Vladislavs Nastavšvevs jau iepriekš pierādījis sevi arī kā lielisks mūziķis un komponists. Izrādē „Peldošie – ceļojošie”, kas pirmizrādi JRT piedzīvoja šā gada janvārī, skan tikai paša režisora rakstītā mūzika.

Iestudējuma pamatā ir daudzveidīgi apdāvinātā autora – krievu literatūras „sudraba laikmeta” dzejnieka, prozaiķa, komponista, literatūras un mākslas kritiķa, tulkotāja un atdzejotāja Mihaila Kuzmina (1872–1936) 1915. gadā Pēterburgā izdotais romāns „Peldošie – ceļojošie”. Tas atspoguļo Krievijas impērijas galvaspilsētas avangardiskākās kultūras bohēmas dzīvi starp abām 20. gadsimta sākuma revolūcijām, kurai tā autors piederēja kā viena no spilgtākajām figūrām Pēterburgas mākslinieku „kabarejās” un visizmeklētākajos galvaspilsētas literārajos žurnālos.

Tajā atspoguļots mākslinieciskās bohēmas leģendu – Sergeja Sologuba, Olgas Gļebovas-Sudeikinas, Sergeja Sudeikina, Vsevoloda Kņazeva, Annas Ahmatovas, Pallādas Bogdanovas-Beļskas u. c. – portreti un dekadentiskās attiecību mežģīnes.

Papildu informācija par koncertiem JRT mājaslapā. Biļetes nopērkamas JRT kasē (Lāčplēša iela 25) un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav