Rīgas Mākslas telpā – Vairas Vīķes-Freibergas lekcija

Rīgas Mākslas telpā – Vairas Vīķes-Freibergas lekcija
F64 . Vaira Vīķe-Freiberga
22-05-2013 A+ A-
Izstāžu zālē Rīgas Mākslas telpa 24. maijā plkst. 18.00 ar lekciju „Starptautiskā ekspertīze – LV ieguldījums” uzstāsies Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Rīgas Mākslas telpas pārstāvji.

Lekcija turpina projektu „Rīgas Mākslas telpas akadēmija”, kurā piedāvā unikālu iespēju visiem interesentiem klātienē tikties ar pieredzējušiem kultūras, izglītības, zinātnes un biznesa profesionāļiem – profesoriem, māksliniekiem, žurnālistiem, mākslas zinātniekiem, lai demokrātiskā sarunu un diskusiju gaisotnē informētu un izglītotu sabiedrību par aktuālām tēmām – zinātnes un tehnoloģiju attīstību, mākslas, kultūras procesiem un virzieniem, veicinot savstarpējo toleranci un izpratni par nezināmo un nesaprotamo sabiedrībā.

Lekcijā „Starptautiskā ekspertīze – LV ieguldījums” Vaira Vīķe-Freiberga stāstīs par unikālo pieredzi, kas iegūta, pārstāvot Latvijas valsti  dažādās starptautiskās institūcijās.

Laikā no 2011. līdz 2012. gadam Vīķe-Freiberga vadīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieces, digitālās programmas komisāres izveidoto augsta līmeņa ekspertu grupu par plašsaziņu līdzekļu brīvību un plurālismu Eiropas Savienībā, no 2007. līdz 2010. gadam viņa bija Eiropas Padomes izveidotās Eiropas Savienības nākotnes (20202030) Pārdomu grupas viceprezidente, no 1999. līdz 2007. gadam – Latvijas Valsts prezidente, pirmā sieviete – valsts vadītāja Austrumeiropā, Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra īpašā sūtne reformu jautājumos 2005. gadā, Baltijas valstu kandidāte Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra amatam 2006. gadā, Kanādas Zinātņu padomes viceprezidente no 1984. līdz 1989. gadam, Monreālas Universitātes emeritētā profesore, Pasaules Sieviešu līderu padomes locekle, Madrides kluba, Latvijas Rakstnieku savienības biedre.

Vairas Vīķes-Freibergas lekcijas tiešraide sadarbībā ar laikrakstu „Diena” tiks nodrošināta 24. maijā plkst. 18.00 www.diena.lv. Tiešraides skatītājiem no plkst. 18.00–19.00 būs iespēja uzdot jautājumus lektorei, sūtot tos uz e-pastu: rmt@riga.lv.

Lekcijas klausītājiem būs iespēja apskatīt arī divas Rīgas Mākslas telpā iekārtotās izstādes – Eiropas laikmetīgās mākslas izstādi „Ingredients”, kurā pirmoreiz Latvijā varēs redzēt spožu laikmetīgās mākslas pārstāvju Džeremija Dellera, Vilhelma Sasnala un Ragnara Kjartansona darbus, un Slovākijas laikmetīgās mākslas izstādi „Vizuālā iedvesma & personīgie meklējumi”, kurā apskatāmi Slovākijā un ārvalstīs atzītu jaunākās paaudzes mākslinieku darbi. Izstāde veidota par godu Slovākijas valstiskās neatkarības 20. gadadienai.

Rīgas Mākslas telpa atrodas Vecrīgā, Kungu ielā 3 (zem Rātslaukuma). Ieeja lekcijā, iegādājoties RMT izstāžu apskates biļeti.

0 komentāri

Komentāru nav