„Zinātnes kafejnīcu” noslēgumā – „Dziļie ūdeņi” un fotokonkurss

„Zinātnes kafejnīcu” noslēgumā – „Dziļie ūdeņi” un fotokonkurss
F64
Ar vērienīgu pasākumu Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā 6. jūnijā plkst. 18.00 noslēgsies LU „Zinātnes kafejnīcu” sezona. Pasākums notiks sadarbībā ar žurnālu „National Geographic Latvija”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē rīkotāja Aija Fedorova.

Sadarbojoties Latvijas Universitātei (LU) un „National Geographic”, ir izsludināts fotokonkurss par tēmu ar tādu pašu nosaukumu kā sezonas noslēguma pasākums – „Dziļie ūdeņi”. Konkursa rīkotāji aicina tēmu interpretēt radoši.

Darbus var augšupielādēt LU portālā līdz 2. jūnija pusnaktij. Katrs pretendents var piedalīties ar vienu darbu. Fotokonkursa uzvarētāji tiks paziņoti LU „Zinātnes kafejnīcas” noslēguma pasākumā 6. jūnijā.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems žurnāla „National Geographic” latviešu valodā gada abonementus, kā arī tiks piešķirta viena tematiskā specbalva. Fotokonkursa žūrijā būs pārstāvji no Latvijas Universitātes, žurnāla „National Geographic Latvija” un raidījuma „TE!”.

„Ar Latvijas Universitātes organizēto „Zinātnes kafejnīcu” palīdzību vēlamies parādīt, ka zinātne un viss ar to saistītais var būt interesants ikvienam – neatkarīgi no priekšzināšanām, vecuma vai nodarbošanās. Arī šis fotokonkurss par godu „Zinātnes kafejnīcu” sezonas noslēguma pasākumam ir aicinājums parādīt savu unikālo interpretāciju par tēmu „Dziļie ūdeņi”,” skaidro Aija Fedorova, fotokonkursa un noslēguma pasākuma rīkotāja.

Kā „Rīga 2014” pastāstīja LU preses centra vadītājs Madars Štramdieris, „Zinātnes kafejnīcas” atsāksies līdz ar jaunā mācību gada sākumu septembrī un visa gada garumā notiks mēneša trešajā vai ceturtajā ceturtdienā, atkarībā no viesprofesoru darba grafikiem. Kā allaž, „Zinātnes kafejnīcas” papildinās tematiskie pasākumi klubā „Nabaklab”.

Latvijas Universitātes „Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

Atgādinām, ka „Zinātnes kafejnīcas” ir iekļautas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā, projektā „Rīga Punkts”, tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

1 komentāri

Aivars

07.06.2013 15:20

Kur var uzzināt kādi darbi un kuri autori uzvarēja foto konkursā?