Iepazīsti „Rīga 2014” programmu Pārdaugavas svētkos!

Iepazīsti „Rīga 2014” programmu Pārdaugavas svētkos!
F64
Sestdien, 25. maijā, Pārdaugavas svētkos uz Arkādijas parku ceļos „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas informatīvais kubs, pie kura notiks gan dažādas radošas aktivitātes, gan varēs plašāk iepazīties ar 2014. gadā gaidāmo kultūras galvaspilsētas programmu.

Savukārt „Rīga 2014” partneris „Lattelecom” nodrošinās bezmaksas wi-fi zonu, kas turpmāk būs pieejama ikvienam Arkādijas parka apmeklētājam un atradīsies pie Dārznieka namiņa.

Svētku apmeklētāji kopā ar „Rīga 2014” brīvprātīgajiem varēs spēlēt „Mežģi” (plašāk pazīstamu kā spēli „Twister”) un latviskot ikdienas valodā bieži lietotus svešvārdus. Šī ir iespēja vienlaikus pārbaudīt prāta un ķermeņa veiklību. Iesaistīties varēs gan individuāli, gan komandās līdz četriem cilvēkiem.

Aizsākot šo akciju, asprātīgi un pārsteidzoši radoši jau latviskots ne viens vien svešvārds, piemēram, Facebook saucot par mūleni, turnīru par dižcīņu, autobusu par lielripuli. Visus jaunvārdus varēs apskatīt „Rīga 2014” kultūras portālā.

Svētku viesi būs aicināti ar fotoaparātu starpniecību tvert mirkli, iemūžinot Pārdaugavas svētku īpašās tradīcijas, atmosfēru un dalībniekus. Sadarbībā ar „Rīga 2014” partneri „Lattelecom” parkā būs bezmaksas wi-fi, ļaujot fotoattēlus iesūtīt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekta „Rīgas Fotomēnesis 2014” topošajai izstādei. Aktīvāko un interesantāko darbu autorus gaida vērtīgas pārsteiguma balvas.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā ir pasākumi, kas uz Rīgu ļaus paraudzīties citām acīm, atklās savdabīgās vietas un dažādo pilsētas apkaimju īpašo šarmu. Pārdaugavas svētkos sadarbībā ar biedrību „Cita Rīga” notiks ekskursijas pa Pārdaugavu.

Tā būs iespēja uzzināt Arkādijas parka vēsturi, par dzirnavām, kur cīnījās vella kalpi, par tiltiem, kurus savulaik iedzīvotāji baidījās šķērsot. Ekskursijā tiks iekļauta Torņkalna stacija, noslēpumainais Sarkanais tornis, Ojāra Vācieša iela un Mārupīte, kā arī citas interesantas vietas. Ekskursiju sākums plkst. 14.00 un 17.00 no „Rīga 2014” punkta, kas atradīsies Arkādijas parkā blakus estrādei. Ekskursijas būs bezmaksas, to ilgums līdz divām stundām.

Jau par gaidītu tradīciju kļuvušie Pārdaugavas svētki notiks sestdien, 25. maijā, Arkādijas parkā un tā tuvējā apkārtnē. Šogad Pārdaugavas svētku tēma ir – „Pārdaugavas 24 sejas” –, jo šajā Rīgas daļā ir tieši tik apkaimju, katra ar savu vizuālo tēlu, raksturu un tradīcijām. Pārdaugavas svētki ar daudzveidīgu programmu notiks no plkst. 12.00 līdz 23.00. „Rīga 2014” informatīvais kubs darbosies no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Plašāk par Pārdaugavas svētku programmu šeit.

0 komentāri

Komentāru nav