Ar bērnu izrāžu programmu sākas Baltijas Teātra festivāls

Ar bērnu izrāžu programmu sākas Baltijas Teātra festivāls
Publicitātes foto . Skats no izrādes „Baltā grāmata”
10-10-2014 A+ A-
Ar plašu bērniem domātu izrāžu programmu piektdien. 10. oktobrī sāksies Baltijas teātra festivāls, kas katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm. Festivāla skates notiks līdz 20. oktobrim, „Rīga 2014” informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) Radošās daļas projektu koordinatore Undīne Preisa.

Bērnu izrāžu programma ilgs līdz 12. oktobrim, un to vērtēs arī īpaši izveidota bērnu žūrija, kas festivāla beigās pasniegs savu balvu, viņuprāt, labākajai bērnu izrādei. Piedāvājot Rīgas skolām iespēju viņu audzēkņiem piedalīties žūrijā tika atlasīti deviņi teātri mīloši jaunieši, kuriem tad arī ir tā iespēja iejusties teātru kritiķu lomā.

Lai bērnu žūrijas darbs būtu kompetentāks, jaunieši tikās ar teātra kritiķiem Līgu Ulberti un Ati Rozentālu. Lai padarītu vērtēšanu pieejamu arī pārējiem bērniem un jauniešiem, ir izveidots skatītāju balsojums, kas nozīmē, ka ikvienam, kas apmeklē festivāla izrādes, ir iespēja dot savu vērtējumu par izrādi, ko beigās summēs ar bērnu žūrijas vērtējumu. Galvenā balva, ko pasniegs bērnu žūrija, arī būs pašu jauniešu veidota, kāda tā būs, to varēs uzzināt 19. oktobrī - Baltijas teātra festivāla noslēgumā, kad līdz ar citiem laureātiem tiks paziņots arī bērnu žūrijas balvas ieguvējs.

Bērnu programmu 10. oktobrī atklās Ģula Urbana izrāde „Visām pelēm garšo siers” un Kristas Burānes „Ziemas māja” Valmieras drāmas teātrī, kā arī Ditas Balčus radīts ceļojumu latviešu izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša fantāzijas un viņa radīto dzejas tēlu pasaulē - „Kas par traku, tas par traku”, kas priecēs visu vecumu bērnus „Ditas Balčus teātrī” Vaļņu ielā 9, Rīgā.

Turpinājumā 11. oktobrī būs iespēja noskatīties izrādi „Makss un Morics” Edgara Kaufelda režijā Latvijas Leļļu teātrī. Tajā lelles, kas gatavotas pēc Vilhelma Buša oriģinālajām ilustrācijām, atainos abu puišeļu septiņus neparastākos nedarbus, ko abi atceras un stāsta jau kļuvuši pieauguši un prātīgāki. Vēl 11. oktobrī skatītājiem būs iespēja  noskatīties „Balto grāmatu” pēc Jāņa Jaunsudrabiņa autobiogrāfiskās grāmatas motīviem, Ingas Tropas režijā. Iestudējums tapis „Dirty Deal Teatro” izrāžu ciklā "Līdz 18”, kas piedāvā izrādes bērniem un jauniešiem, tiecoties uzdot jautājumus, atklāt vēl neatklāto un kļūt par kopīga piedzīvojuma daļu.

Latvijas Nacionālā teātra izrādi Elmāra Seņkova režijā „Sarkangalvīte un vilks”, kas jau tik labi zināmos notikumus pauž neierastā, svaigā veidā, tomēr stāsta būtība atstājot nemainīgu - „Klausīt sirdij un nezaudēt modrību!”.

Savukārt 12. oktobrī programmas noslēgumā skatītājiem būs iespēja noskatīties Jaunā Rīgas teātra izrādi Māras Ķimeles režijā „Nijaramas pasakas”, kam pamatā ir indiešu tautas pasakas.

Kā viena no gaidītākajām Baltijas Teātra festivāla Bērnu programmas izrādēm Ingunas Baueres „Senču zelts, sudrabiņš”, kas tapusi, sadarbojoties režisoram Jurim Jonelim un Latvijas Kultūras akadēmijas ceturtā kursa studentiem. Autore atzīst, ka izrādes ideja radusies, domājot par mīlestību pret latviešu tautas vēsturi, īpaši izceļot dzimtenes nenovērtējamo lomu un ģimenes vērtību latviešu tautas tradīcijās, kas ir īpaši būtiski mūsdienu straujās, pārsātinātās dzīves laikmetā.

Vēl skatītājiem būs iespēja novērtēt Ligitas Lukstraupes lugas „Lāsteka” iestudējumu „re:Atmoda”, Ditas Balčus teātrī kas, stāstot par jaunu cilvēku mīlestību, spilgti atspoguļo atmodas laika notikumus un cilvēku emocijas 1991. gadā.

Abas iepriekšminētās izrādes ir radītas pēc lugām, kuras 2013. gadā uzvarējušas LTDS rīkotajā Bērniem un jauniešiem paredzēto lugu konkursā. Šo konkursu un lugu iestudēšanu atbalstīja VKKF Nacionālās identitātes veicināšanas mērķprogramma.

Baltijas teātra festivāla turpinājumā no 13. līdz 16. oktobrim skatītājiem un ārzemju teātra kritiķiem tiks piedāvāta „Spēlmaņu nakts” nominēto izrāžu skate, savukārt 17., 18., 19.oktobris būs Baltijas Teātra festivāla konkursa dienas,

Biļetes uz festivāla izrādēm nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un izrāžu norises vietās.

Ar pilnu festivāla programmu un papildus informāciju varat iepazīties „Spēlmaņu nakts” mājaslapā.

1 komentāri

Averto

12.10.2014 22:56

Nojumes un teltis tirdzniecībai, festivāliem, pasākumiem un svētkiem: www.averto.lv AVERTO – teltis, nojumes, siltumnīcas www.averto.lv