Sigulda aicina uz mākslas projektu „Alternatīvais flīģelis”

Sigulda aicina uz mākslas projektu „Alternatīvais flīģelis”
Sigulda.lv . koncertzāle „Baltais flīģelis”
22-05-2013 A+ A-
24. maija vakarā no plkst. 20.00 Siguldas koncertzāles „Baltais flīģelis” zālē un terasē norisināsies ceturtais mūsdienu mākslas projekts „Alternatīvais flīģelis”, kurā piedalīsies mākslinieki no sešām valstīm, trijos koncertos apmeklētājiem ļaujot iepazīt daudzveidīgu pasaules kultūru, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Baltā flīģeļa” vadītāja Inese Zagorska.

Plkst. 20.00 koncertzālē uzstāsies dziedātājs Dafers Jusefs (Tunisija). „Tunisijas dziedātāja balss ir neparasts instruments, bez vārdiem plūstoša, no kaislīga tenora līdz kosmiskam falsetam. (The Times)

 

 

Džeza mūziķis no Tunisijas, arābu mūzikas instrumenta ūda spēles virtuozs, dziedātājs, unikālas balss īpašnieks Dafers Jusefs (Dhafer Youssef) ir viens no harizmātiskākajiem māksliniekiem pasaulē. Viņa izpildītajai mūzikai piemīt hipnotiska, mistiska nokrāsa, ko piešķir mākslinieka iespaidīgā balss. Kopā ar Daferu Jusefu muzicēs starptautiska mūziķu apvienībaigauņu pianists Kristjans Randalu, kontrabasists Fils Donkins no Lielbritānijas un francūzis, sitaminstrumentālists Šanders Sardjoe.
                                                                                                      
Plkst. 22.00 uz terases satiksies dejotāja Aiona Kevnija un Džozefs Kvimbijs (ģitāra; Skotija) laikmetīgās dejas izrādē „Elektriskais mežs”.                                         

„Ir daži oriģināli jebkurā mākslas formā… Dejotāja Aiona Kevnija ir tik unikāla prasmju un pieredzes kombinācijā, ka viņu var uzskatīt par vienu no šādiem oriģināliem.” (The Scotsman)

 

Aiona Kevnija (Iona Kewney) izglītību guvusi cirka skolāCirkuspiloterna Zviedrijā, „School for New Dance Development” Nīderlandē un „Duncan of Jordanstone college of Art” Lielbritānijā soliste darbojas kopš 1994. gada, uzstājoties dzimtenē Lielbritānijā, arī ASV, Vācijā un Zviedrijā. Izrādē ar elektriskās ģitāras improvizācijām piedalās Aionas Kevnijas skatuves partneris Džozefs Kvimbijs.                                                         

Plkst. 23.00 uz terases ar elektroniskās mūzikas programmu „Koncerts septiņiem sintezatoriem – II” kāps grupas „Dzelzs vilkstaustiņinstrumentālists, komponists  Kaspars Tobis, par kuru mūzikas žurnālists un kultūras portāla „Rīga 2014” galvenais redaktors Kaspars Zaviļeiskis savulaik teicis, ka „latviešiem ir savs Žans Mišels Žārs”. Video – Artis Dzērve.       

                                                                                                                                                                                                              

Kaspars Tobis pirms diviem gadiem radīja jaundarbu „Koncerts septiņiem sintezatoriem”, pirmatskaņojums notika 2011. gada maijā. Komplektā ar multimediju mākslinieka Arta Dzērves smalki izstrādāto video un gaismas kompozīciju tas bija atzīstams mūsdienu mākslas pieteikums Latvijas mērogā. Mākslinieki ir nolēmuši turpināt savu radošo sadarbību, šogad klausītājiem piedāvājot jauno kompozīcijuKoncerts septiņiem sintezatoriem – II”, ko atskaņos autors, komponists Kaspars Tobis sintēzē ar mākslinieka Arta Dzērves video uz „Baltā flīģeļadesmit metru augstās ārsienas. Koncerta vides tiešraidi no gaisa pārraidīs Aerovision. vimeo.com.


Biļetes uz  katru koncertu var iegādāties atsevišķi. Apmeklējot dejas izrādi un elektroniskās mūzikas programmu, var iegādāties Terases biļeti.

Karstus dzērienus un uzkodas apmeklētāju labsajūtai koncertu starplaikos nodrošinās  uzņēmums „GMG Catering”.

Biļetes var iegādāties koncertzāles „Baltais flīģelis” kasē darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, kases tālrunis 67974787, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Papildu informācija: www.sigulda.lv; baltaisfligelis.lv/koncertzale

0 komentāri

Komentāru nav