Dailes teātrī iestudēts Fjodora Dostojevska stāsts „Lēnprātīgā”

Dailes teātrī iestudēts Fjodora Dostojevska stāsts „Lēnprātīgā”
Janis Deinats, Fotocentrs
13-10-2014 A+ A-
Dailes teātra Kamerzālē 5. novembrī notiks pirmizrāde iestudējumam „Lēnprātīgā”, kas ir režisora Mihaila Gruzdova fantāzija par Fjodora Dostojevska tāda paša nosaukuma stāsta tēmu, „Rīga 2014” kultūras portālu informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Garstāsts „Lēnprātīgā” (1876) ir viens no krievu ģēnija Fjodora Dostojevska (1821–1881) pēdējiem darbiem – stāsts par Lēnprātīgās un Nepazīstamā nenotikušo mīlestību. „Es šo stāstu nosaucu par fantastisku, kaut arī uzskatu to par ārkārtīgi reālu. Taču fantastiskais te ir klātesošs – tieši pašā vēstījuma formā,” par šo darbu teicis pats F. Dostojevskis.

„Iedomājieties vīru, kuram uz galda guļ sieva, pašnāvniece, kura pirms dažām stundām izlēkusi pa logu. Viņš ir apjucis un nav vēl paspējis apkopot savas domas. Viņš mēģina apjēgt notikušo. Mēģinot tikt skaidrībā par savām attiecībām ar sievu, naudu un ticību, atmiņas viņu nenovēršami noved pie patiesības…,” izrādes vēstījumu ieskicē tās veidotāji.

Izrādes autors Mihails Gruzdovs jauniestudējumu veidojis kopā ar aktieriem Ievu Segliņu (Viņa), Ģirtu Ķesteri (Viņš) un Lilitu Ozoliņu (Lukerja).

Turpmākās izrādes plānotas 25. novembrī un 2. decembrī.

Biļetes uz izrādi nopērkamas „Biļešu paradīzes” un Dailes teātra kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav