Eiropas mākslinieki dalīsies pieredzē radošam darbam ar bērniem

Eiropas mākslinieki dalīsies pieredzē radošam darbam ar bērniem
Publicitātes foto
15-10-2014 A+ A-
Turpinoties Bērnu kultūras mēneša pasākumiem, 17. un 18. oktobrī Rīgā norisināsies darbnīca „Zivs kāpj kokā”, kurā Vācijas, Spānijas un Nīderlandes mākslinieki dalīsies pieredzē un ieteikumos, kā radošajā darbā iesaistīt bērnus un vadīt publiskus pasākumus.

Piektdien, 17. oktobrī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijā notiks meistarklase topošajiem mākslas skolotājiem. Pieredzē dalīsies mākslinieki Žanete Abē (Jeannette Abée, Vācija), Boriss Brinks (Boris Brink, Nīderlande) un Virhinija Amestoja (Virginia Ameztoy, Spānija).

Savukārt sestdien, 18. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 mākslas izglītības centrā „Trīs krāsas” (Miera ielā 33, Rīgā) notiks mākslinieku un bērnu radošā darbnīca. Mākslinieki dalīsies pieredzē par radošo darbnīcu vadīšanu un ieteikumos, kā savienot mākslinieka ikdienas darbu ar publisku mākslas pasākumu ideju izstrādi, organizēšanu un vadīšanu.

Semināru īpaši ieteicams apmeklēt mākslas skolotājiem, mākslas studentiem, pedagoģijas studentiem, māksliniekiem, muzejpedagogiem un citiem kultūras darbiniekiem, kurus interesē bērnu radošo darbnīcu vadīšana publiskā vidē.

Iepriekš jāpiesakās e-pastā: ozolina.ag@gmail.com.

Tāpat sestdien, 18. oktobrī, turpināsies dažādo Eiropas valstu iepazīšana Rīgas skolās un bērnu un jauniešu centros. Pamatskolā „Rīdze” (Kr. Valdemāra ielā 2, no plkst. 13.00 līdz 16.00) ar ģitārspēles meistariem, futbola turnīru un citiem pasākumi varēs iepazīt Portugāli un Rumāniju, BJC „IK Auseklis” (Silciema iela 3, no plkst. 12.00 līdz 17.00) interesenti aicināti mācīties somu polku, izgatavot briedi Rūdolfu un iepazīt Somiju un Zviedriju.

BJC „Mīlgrāvis” (Baltāsbaznīcas iela 14, no plkst.12.00 līdz 17.00), iepazīstot Čehiju un Grieķiju, ģimenes ar bērniem aicinātas uz daudzveidīgu pasākumu programmu, tostarp iegriezties pie krietnā kareivja Šveika, mācīties ugunīgās grieķu dejas sirtaki pamatsoļus. Savukārt Beļģija un Slovākija būs pārstāvēta Praktiskās estētikas skolā (Burtnieku iela 34, no plkst. 12.00 līdz 16.00).

Tāpat 18. oktobrī notiks arī bērnu darbnīca izstādē „KidsroomZOOM! Riga” (Alberta ielā 12-7, no plkst. 12.00 līdz 15.00). Šoreiz tā būs „slow-motion” animācijas darbnīca ar „Rijada” konstruktoriem.

Sestdien, 18. oktobrī, ar izrādi Džanni Rodāri „Sīpoliņa piedzīvojumi” sāksies bērnu izrāžu festivāls „Umurkumurs”. Izrāde notiks Rīgas Skolēnu pilī (Kr. Barona iela 99) plkst. 13.00. 26. oktobrī teātra festivāls noslēgsies ar Nīderlandes teātra „Tryater” viesizrādēm un meistarklasēm, kurās „Tryater” pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas bērniem nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Izrādes un meistarklases pieejamas bezmaksas.

Svētdien, 19. oktobrī, Sarkandaugavā bērnu un jauniešu centrā „Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24, no plkst. 13.00 līdz 16.00) turpināsies digitālās pilsētas veidošana darbnīcā „Mana Metropole” un uz izglītojošām nodarbībām ģimenes ar bērniem gaidīs vairāki Rīgas muzeji.

„Bērnu kultūras mēnesis” pasākumu programma arī citos muzejos un kultūras iestādēs pieejama: riga2014.org/oktobris. Bērnu kultūras notikumu pārskats pieejams arī „Garā pupa” kalendārā www.ascendum.lv .

„Bērnu kultūras mēnesis” ir Nīderlandes kultūras organizācijas „K&C” pirms 10 gadiem aizsākta iniciatīva. Kopš 2013. gada projektam pievienojušās arī citas Eiropas pilsētas – Rīga, Berlīne un Sansebastjana.

„Rīga 2014” komandai ar Spānijas pilsētu izveidojusies īpaši cieša sadarbība, jo šī pilsēta būs Eiropas kultūras galvaspilsēta 2016. gadā. Līdz 19. oktobrim Sansebastjanā notiek esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu sanāksme, pārrunājot pieredzē par kultūras galvaspilsētas organizēšanas visdažādākajiem aspektiem, kā arī tiek plānotas kopīgas aktivitātēs starptautiskos projektos, piemēram, dalību kādā ES grantu konkursā vai mākslinieku rezidenču programmu kādā no pilsētām. „Rīgai 2014” savulaik šāda atvērta pieredzes apmaiņa bija ļoti noderīga kultūras gada organizēšanā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav