Daugavpils teātrī iestudēta izrāde „Īsa pamācība mīlēšanā”

Daugavpils teātrī iestudēta izrāde „Īsa pamācība mīlēšanā”
Publicitātes foto . Daugavpils teātrī 23. oktobrī notiks Blaumaņa lugas „Īsa pamācība mīlēšanā” pirmizrāde
15-10-2014 A+ A-
23. oktobrī Daugavpils teātrī notiks režisora Oļega Šapošņikova iestudētās Rūdolfa Blaumaņa lugas „Īsa pamācība mīlēšanā”, liecina teātra mājaslapā pieejamā informācija. Izrādei tērpus veidojis modes mākslinieks Dāvids jeb Romāns Andrejevs.

Rūdolfa Blaumaņa pagājušā gadsimta sākumā sarakstītais feļetons, kļuvis par pamatu vairākām izrādēm un spēlfilmai, jaunas krāsas iegūs Daugavpils teātrī Oļega Šapošņikova režijā.

Izrādē būs skatāmi septiņpadsmit muzikālie priekšnesumi, tiks izdziedātas tikpat Raimonda Paula pazīstamās dziesmas, par kuru izpildījumu rūpējas Daugavpils teātra vokālā pedagoģe un LNO soliste Ilona Bagele, iestudējumā piedalīsies populārā grupa „Laimas Muzykanti” Artūra Uškāna vadībā un Daugavpils Vienības pamatskolas bērnu vokālais ansamblis. To visu papildinās Daugavpils teātra modernā baleta trupas horeogrāfijas uzvedumi. Iestudējuma tapšanā ir iesaistījušies arī Latvijā pazīstamie mākslinieki Kristaps Skulte un Dāvids (Romans Andrejevs). Jāpiebilst, ka scenogrāfs Kristaps Skulte šogad tika nominēts Krievijas teātra balvai „Zelta maska” kategorijā „Mākslinieka darbs muzikālajā teātrī ”, savukārt Dāvids ir vairāk nekā divdesmit modes kolekciju autors, kurš jau iepriekš ir veidojis tērpus teātra izrādēm un dažādiem sabiedriskiem pasākumiem. Dāvids ir vairākkārtējs Latvijas un starptautisko modes konkursu uzvarētājs.

Kā jau iepriekš tika minēts, jauniestudējums būs arī vizuāli krāšņs – tiek gatavoti vairāk nekā 120 tērpi, kurus papildinās 800 dažādas detaļas, kopumā izlietojot 1000 metru dažāda veida audumu. Arī izrādes scenogrāfija sola pārsteigumus. Tā būs līdz šim vērienīgākā dekorācija Daugavpils teātra vēsturē.

Caur šo muzikālo ceļojumu tiks stāstīts par mums svarīgajām vērtībām, jo Rūdolfa Blaumaņa  darbā „Īsa pamācība mīlēšanā”, kā akcentē izrādes režisors, ir iekodēts latviskās identitātes kodols: „Izrādi caurstrāvos mīlestība uz savu zemi, sētu, cilvēkiem, darbu un tradīcijām.” Jauniestudējums būs muzikāls un atraktīvs, bet tajā  pašā laikā nopietni tiks meklētas atbildes uz jautājumu – kas ir cilvēcība un mīlestība, kas ir svarīgāk – ārējais vai iekšējais.

Izrādes darbība notiek laukos, kur Viļņu Jānis izmisīgi meklē sev dzīvesbiedri. Pretendentes ir dažādas – skaistas, čaklas un krietnas, bet, kad pienāc pavisam tuvu klāt, mani, ka nav vis tā, kā ļaudis runā. Šādās reizēs lieti noder viltība, caur ko tad ar var atrast to īsto un vienīgo...

Lomās: J. Kirmuška, M. Korsiets, I. Brakovskis, A. Krastiņa, M. Korkliša, I. Radčenko, K. Veinšteina, L. Ivanova, L. Atelsone, R. Gailums, J. Losevs, E. Viļumovs.

Pirmizrāde – 23. oktobrī plkst. 18.30. Tuvākās izrādes – 26. oktobrī plkst. 17.00, 9. novembrī plkst. 17.00 un 21. novembrī plkst. 18.30.

0 komentāri

Komentāru nav