Liepājas teātrī top melodrāma „Žanna” ar Inesi Kučinsku titullomā

Liepājas teātrī top melodrāma „Žanna” ar Inesi Kučinsku titullomā
Publicitātes foto
16-10-2014 A+ A-
7. novembrī Liepājas teātrī paredzēta režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudētās Jaroslavas Pulinovičas lugas „Žanna” pirmizrāde. Titullomā – Inese Kučinska.

Lugas centrā ir materiāli nodrošināta un ietekmīga sieviete Žanna un viņas mīļotais – daudzus gadus par sievieti jaunākais Andrejs. Viņas dzīve šķiet nevainojama līdz mirklim, kad Andrejs paziņo, ka pamet Žannu jaunas meitenes dēļ, kura gaida viņa bērnu. Šajā brīdī mainās visa dzīve un mainās arī Žanna, atklājot, uz ko ir spējīga sieviete, kad viņai tiek salauzta sirds. 

Vairākos monologos (atklājoties citiem varoņiem, savam mirušajam tēvam vai sarunājoties pašai ar sevi) pamazām tiek atklāta Žannas līdzšinējās dzīves skumjā pieredze, sniedzot izskaidrojumu viņas rīcībai pēc Andreja aiziešanas. 
Titullomā aktrise Inese Kučinska, pārējās lomās – Mārtiņš Kalita, Ilze Jura, Leons Leščinskis, Everita Pjata, Signe Ruicēna, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris, Anda Albuže, Kaspars Gods un Armands Kaušelis.

Ar šo iestudējumu kā scenogrāfe Liepājas teātrī debitēs arī Ilze Vītoliņa, kura ir arī šā iestudējuma kostīmu māksliniece. Radošajā komandā pie izrādes tapšanas strādā arī horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Jaroslava Pulinoviča ir 1987. gadā Omskā dzimusi jaunā dramaturģe, kuras vārds Latvijā vēl nav tik pazīstams, savukārt pasaulē viņas lugas tiek iestudētas regulāri – ASV, Lielbritānijā, Polijā, Ukrainā, Igaunijā, Krievijā. Par saviem darbiem jaunā dramaturģe nominēta vairākām prēmijām un saņēmusi vairākas balvas un kritiķu atzinību.

Lugu tulkojis Ilmārs Šlāpins.

0 komentāri

Komentāru nav