Teātris pirms un pēc NN. Iznācis jaunais „Teātra Vēstnesis”

Teātris pirms un pēc NN. Iznācis jaunais „Teātra Vēstnesis”
Publicitātes foto
16-10-2014 A+ A-
Iznācis jaunais žurnāla „Teātra Vēstnesis” numurs, kura galvenā tēma ir „Varonis šodien”. Tēmas kurators ir/bija Normunds Naumanis, viens no visu laiku ievērojamākiem teātra un kino kritiķiem Latvijā, kurš pāragri aizgāja mūžībā 12. septembrī. Tādējādi žurnāla redakcija pabeidza Normunda iesākto, bet pašu tēmu velta Normundam Naumanim.

Tēmas centrā – Andras Rutkēvičas saruna ar JRT varoņlomu tēlotājiem Vili Daudziņu un Kasparu Znotiņu, kuri spēlējuši ne tikai galvenās lomas klasiskajā repertuārā, bet atklājuši uz skatuves arī šodienas varoņus t. s. „latviešu stāstos”, ko vairākus gadus uz JRT skatuves pētīja Alvis Hermanis. Edīte Tišheizere ieskatās varonēs-sievietēs, bet Ieva Struka – nevaroņu leksikā un paradumos. Par varoni šodien reflektē arī Viesturs Kairišs, bet neklātienē – Oļģerts Kroders un Dž. Dž. Džilindžers. 

Interviju varoņi – Dailes teātra aktieris, pērnās sezonas līderis lomu sarežģītības ziņā Dainis Grūbe un režisors Gatis Šmits, ko intervē attiecīgi Silvija Radzobe un Maija Svarinska, savukārt bez kritiķa vai žurnālista starpniecības sarunājas Intars Rešetins no Dailes ar Andri Keišu no JRT.

Procesā – gandrīz viss Latvijas teātrī aktuālais: „Tumsas vara”, „Mans nabaga tēvs”, „Indulis un Ārija”, „Kabarē”, „Trubadūrs” un citas izrādes, kā arī dažādie vasaras festivāli, kas beidzot iedzīvojušies arī Latvijā. Jaunumi no Lietuvas un Igaunijas teātru dzīves.

Vārds teātra cilvēkiem – VDT aktieris Aigars Apinis, Latvijas Nacionālās operas administratores Ausma Ozoliņa un Elga Skane, dramaturģe Lelde Stumbre, kas sadramatizējusi divas epizodes no savas dzīves, un aktieris un režisors Mārcis Lācis.

Un visbeidzot rubrikā „Jaunie teātrī” iespēja uzzināt, kā režisors, arī jaunais, Dmitrijs Petrenko kopā ar jauno aktrisi Rūtu Dišleri lēca no Siguldas trošu vagoniņa un iepazinās ar viņas ģimeni. Savukārt Olga Gudisa pastāstīs par Rīgas Krievu teātri, kas savās rindās uzņēma veselu jauno aktieru kursu uzreiz.

Žurnāls iznāk ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējumu. Žurnālu „Teātra Vēstnesis” var nopirkt Latvijas teātros, „Narvesen” kioskos un „J. Rozes grāmatnīcās”, kā arī to ir iespējams abonēt „Latvijas Pastā”.

0 komentāri

Komentāru nav