Uzvedums „Imants un Ziedonis” – Latgales vēstniecībā „Gors”

Uzvedums „Imants un Ziedonis” – Latgales vēstniecībā „Gors”
Andris Grinbergs, publicitātes foto . Rēzeknes koncertzāle „Gors”
23-05-2013 A+ A-
16. jūnijā Latgales vēstniecībā „Gors” būs baudāms mūzikas un dzejas uzvedums „Imants un Ziedonis”. Uzveduma pamatā ir Imanta Kalniņa dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju, kā arī Imanta Ziedoņa dzejoļi un pārdomas paša autora balss ieskaņojumā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja vēstniecības pārstāve Aija Eriņa.

Abus meistarus saistījusi sadarbība, kas nu jau ir leģendāraar Ziedoņa tekstiem Kalniņš sacerējis oratoriju „Dzejnieks un nāra”, operu „Spēlēju, dancoju”, abu sadarbība dokumentēta arī filmā „Pūt, vējiņi”.

Mūzikas zinātniece Ingrīda Zemzare grāmatā „Jauno mūzika pēc divdesmit gadiemraksta:  „(..) Imants Kalniņš iet rokrokā ar Imantu Ziedoni – kā filozofs publicists, virzienrādītājs, kas vējagriežu nebaidās, kam nebūtiskas bažasko par mani domās, ja es raudāšu, kas nekautrējas savas dvēseles kailuma un mīlestības spēka.”

Uzvedumā „Imants un Ziedonis” skanēs fragmenti no oratorijas „Dzejnieks un nāra”, dziesmas „Mīlestība divreiz neatnāk”, „Visskaistākām ogām pasaulē”, „Buramdziesmiņa” („Kamēr vien akmens augs”) un daudz mazāk zināmu vai pavisam aizmirstu dziesmu, piemēram, slaveno tekstu „Mūžu mūžos būs dziesma”, tik ne Valtera Kaminska bravūrīgajā, bet Kalniņa liriskajā izklāstā.

Imanta Kalniņa dziesmas īpaši šim uzvedumam aranžējis dziedātājs un komponists Andris Sējāns, ģitārists Kaspars Zemītis un Valmieras Drāmas teātra Mūzikas daļas vadītājs Emīls Zilberts. Kopā ar Latvijas Radio kori un kora solistiem Gundegu Krūmiņu, Ivetu Romancāni un Jānis Strazdiņu uzvedumā piedalīsies rūdīts „ziedonistsRenārs Kaupers. Instrumentālajā grupā spēlēs flautists Aldis Klučnieks, vijolnieks Indulis Cintiņš, ģitārists Kaspars Zemītis, kontrabasists Jānis Stafeckis, sitējs Ivo Krūskops un pianists Aldis Liepiņš.

Dziesmas mīsies ar Imanta Ziedoņa balss ierakstiem – dažādos laikos dokumentētiem dzejas lasījumiem un esejiskām pārdomām jeb jēdzienu spēlēm, kas ierakstītas Latvijas Radio pirms desmit gadiem, godinot dzejnieku 70. dzimšanas dienā.

Uzveduma idejas autora Sigvarda Kļavas izvēlētie Ziedoņa pārdomu jēdzieni ir bērni (draudzīgums, kas jāpēta), pilsēta (šis lielais cietums), province (aizdžungļojusies teritorija iepretim Rīgai kā ģeniālai vai idiotiskai galvai ar mazām, tizlām rociņām un kājiņām), pavasaris (prasts, nepatīkams gadalaiks), laiks (kustības skaitlis), ceļš (ir jāiet, kamēr gudrība sāk nākt caur pēdām), vēstules (jābūt ļoti kulturālam cilvēkam, lai rakstītu vēstules), draugi (esmu pārāk egocentrisks, lai komentētu šo jēdzienu) un, protams, taureņi – šīs Ziedoņa apbrīnotās netveramās, efemerās būtnes.

Muzikālais uzvedums „Imants un Ziedonis” norisināsies 16. jūnijā plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā „Gors” Rēzeknē, Pils ielā 4. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, tostarp koncertzālē „Gors”, kā arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas ir 3, 5 un 7 lati.

0 komentāri

Komentāru nav