„Izlaiduma gads” būs skatāma Čikāgas filmu festivālā

„Izlaiduma gads” būs skatāma Čikāgas filmu festivālā
Publicitātes foto
20-10-2014 A+ A-
Andra Gaujas debijas mākslas filma „Izlaiduma gads”, kas starptautiski pazīstama ar nosaukumu „The Lesson”, 20. oktobrī plkst. 18.00 pēc vietējā laika būs skatāma Čikāgas starptautiskā filmu festivāla (Chicago International Film Festival) 50. gadadienas filmu programmā.

Kā informēja filmas „Izlaiduma gads” preses pārstāve Maija Anna Ludbārža, šī būs filmas pirmizrāde ASV.

„Izlaiduma gads” izraudzīta festivāla pasaules filmu programmai jeb „World Cinema Program”, kurā katru gadu tiek iekļautas vidēji 30 slavenu meistaru, kā arī pārliecinošu debitantu filmas. Gaujas filma festivālā tiks rādīta arī 22. oktobrī plkst. 20.15 pēc vietējā laika.

Pasaules pirmizrādi „Izlaiduma gads” piedzīvojis prestižajā Monreālas filmu festivālā, bet septembra beigās kinodarbs piedalījies vēl divos nozīmīgos kinofestivālos: Bergenas Starptautiskajā kinofestivālā Norvēģijā un Krievijas starptautiskajā kinofestivālā „Kinošok”.

Latvijā filma tiek rādīta no 10. oktobra. Kā informēja M. Ludbārža, pirmajās trīs filmas izrādīšanas dienās visā Latvijā „Izlaiduma gadu” noskatījušies ap 4500 cilvēku.

„Izlaiduma gads” ir stāsts par jaunu skolotāju Zani, kas aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzīgas attiecības ar klasi, nokļūstot sarežģītā personisku attiecību mezglā. Spēlfilma ir veidota dokumentālā stilistikā, sadarbojas ar profesionāliem aktieriem Ingu Alsiņu-Lasmani, Gati Gāgu, Lienu Šmuksti, Marinu Janauu, Andreju Smoļakovu, Ivaru Auziņu, Lauru Atelsoni un ar jauniešiem bez aktiermākslas pieredzes – Mārci Klatenbergu, Ievu Apini, Aigaru Ligeru, Edgaru Siliņu, Elzu Feldmani, Agiru Neminski u. c.

Filmas režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs iemantoja atzinību pasaulē ar savu iepriekšējo kopdarbu – dokumentālo filmu „Ģimenes lietas” („Family Instinct”), kas ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā „Silverdocs” tika atzīta par 2011. gada labāko dokumentālo filmu pasaulē un ir piedalījusies vairāk nekā 25 starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē. „Izlaiduma gads” ir A. Gaujas debija pilnmetrāžas mākslas kino.

Filmas režisors ir Gauja, operators – Grebņevs, māksliniece – Ilze Kauliņa, scenārija autori – Lauris Gundars un Gauja, montāžas režisors – Tambets Tasuja no Igaunijas, producenti – Guna Stahovska un Gauja.

Filma uzņemta Latvijā, Francijā un Krievijā. Filmas pēcapstrāde veikta Mombajā, Indijā, studijās „Prasad Group” un „FutureWorks”. Filmas producente ir studija „Riverbed” sadarbībā ar Latvijas studiju „Mojo Raiser Production” un Krievijas studiju „Horosho Production”.

Filmas kopējās izmaksas lēšamas 270 000 eiro apmērā.

0 komentāri

Komentāru nav