Diskutēs par laikmetīgās mākslas atspoguļojumu Latvijas medijos

Diskutēs par laikmetīgās mākslas atspoguļojumu Latvijas medijos
Kaspars Garda, Rīga 2014
21-10-2014 A+ A-
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā otrdien, 21. oktobrī, plkst. 18.30 notiks diskusija „Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?”.

Kā informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Santa Mičule, diskusijas laikā galvenā uzmanība tiks veltīta mākslas izdevumu redaktoru lomai satura veidošanā.

Tajā piedalīsies vizuālās mākslas žurnāla „Studija” galvenā redaktore Līga Marcinkeviča, mākslas un kultūras portāla „Arterritory” galvenā redaktore Daiga Rudzāte un portāla „Delfi” kultūras žurnālists Andris Kārkluvalks.

Diskusijas mērķis ir identificēt vizuālajai mākslai veltīto tekstu auditoriju un iezīmēt stratēģijas, kuras Latvijas kultūras mediji izmanto laikmetīgās mākslas atspoguļošanā.

Mičule norādīja, ka pirmā sastapšanās ar laikmetīgo mākslu nereti notiek ar mediju starpniecību informatīvu ziņu, notikumu apskatu, kritiku vai recenziju veidā. Lai gan mūsdienu lasītājs pats izvēlas, kur rast sev vajadzīgo informāciju un kuram avotam uzticēties, medijiem joprojām ir liela ietekme gan notikumu svarīguma izcelšanā, gan viedokļa veidošanā. Valda uzskats, ka parastais skatītājs patērēs citāda veida informāciju nekā profesionālis, kurš vairāk ieinteresēts kritiski argumentēta viedokļa veidošanā. Neformālās sarunās jomas pārstāvji vairākkārt izteikuši neapmierinātību ar vizuālās mākslas procesu atspoguļojumu medijos. Bieži vien mediji tikai pārpublicē preses relīžu tekstus vai arī pretenciozi fokusējas uz šauru aspektu izcēlumu, diskusijas tēmu ieskicēja S. Mičule.

Diskusija notiek ciklā „Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas”, kas reizi mēnesī norit Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā. Tajā tiek apskatīti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties identificēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju.

Diskusiju ciklā tiek runāts par izglītības, mediju, kultūrpolitikas, kā arī kritiķu, kuratoru un izstāžu iekārtotāju nozīmi laikmetīgās mākslas uztverē.

Pirmā diskusija „Vai laikmetīgajai mākslai ir vieta skolu programmās?” notika 30. septembrī, un tās centrā bija laikmetīgā māksla un izglītības sistēma. Nākamās diskusijas ciklā notiks 12. novembrī un 2. decembrī, apskatot laikmetīgās mākslas un sociālo zinātņu saskares punktus, kā arī problēmjautājumus šī brīža mākslas kritikas laukā.

Diskusiju ciklu vada kuratore Līga Lindenbauma. No 2004. līdz 2007. gadam strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā, no 2011. līdz 2013. gadam vadot Tukuma Mākslas muzeju, bet šobrīd kūrējot izstādes Mūkusalas Mākslas salonā, L. Lindenbauma ir centusies atrast saikni un veicināt dialogu starp noslēgto mākslas vidi un izstāžu pašreizējiem un potenciālajiem apmeklētājiem.

Laikmetīgās mākslas centrs atrodas Rīgā, Alberta iela 13.

0 komentāri

Komentāru nav