„Eiro Vīzijas” pirmizrāde Nacionālajā teātrī

„Eiro Vīzijas” pirmizrāde Nacionālajā teātrī
Gunārs Janaitis
22. oktobrī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē – iestudējuma „Eiro Vīzija” pirmizrāde lietuviešu režisora Vida Bareiķa režijā. Izrāde „Eiro Vīzija” ir trešā četru Eiropas viesrežisoru izrāžu ciklā „Šengenas zonas spožums un posts”, kas top Latvijas Nacionālajā teātrī sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Vids Bareiķis ir viens no slavenākajiem un svarīgākajiem Lietuvas jaunās paaudzes režisoriem, kurš ir arī populārs mūziķis. 2010. gadā viņš nodibināja teātra kompāniju „No theatre”, kuru veidotās izrādes tiek dēvētas par Lietuvas teātra jauno vilni. Viņa izrāde „Misters FLUXUS vai šarlatāni?” saņēma nozīmīgāko teātra balvu Lietuvā – „Zelta krustu”. 

Šajā darbā viņš mēģina atklāt, kas ir Eiropa un kas mums visiem ir kopīgs. Viņš piedāvā versiju, ka viena no retajām lietām, kas mūs visus vieno, iespējams, ir Eirovīzijas dziesmu konkurss. Tādēļ viņš kopā ar aktieriem veido savu alternatīvu dziesmu konkursu. Šis konkurss runā par problēmām, ar kādām pašlaik mums nākas saskarties, bet katrā valstī šīs problēmas ir iespējams uztvert no pilnīgi cita skatpunkta. Tādēļ skatītāji ir aicināti piedzīvot traku Eiropas dziesmu šovu, lai pēc tam nobalsotu par dziesmu, kura mūs visus kopā vislabāk spētu prezentēt.

Izrādē piedalās aktieri Zane Dombrovska, Kārlis Krūmiņš, Sanita Pušpure, Jānis Vimba, Kristians Kareļins un Raimonds Celms.

„Šengenas spožums un posts” ir Latvijas Nacionālā teātra un „Rīga 2014” kopprojekts. Tā laikā tiks iestudētas četras izrādes – „Noķert RABIT” Juliana Hecela (Vācija) režijā, „Spožums un posts” Marsijas Lansas (Portugāle) režijā, „Eiro Vīzija” Vida Bareiķa (Lietuva) režijā un „Republika” apvienības „Kviss búmm bang” (Islande) režijā.

0 komentāri

Komentāru nav