Rīgā koncertēs posttehno mūziķe Holija Herndone

Rīgā koncertēs posttehno mūziķe Holija Herndone
Publicitātes foto
23-05-2013 A+ A-
Eduarda Smiļģa Tēatra muzejā 11. jūnijā ar koncertu viesosies amerikāņu posttehno mūziķe Holija Herndone (Holly Herndon), kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncerta rīkotāji no nepieradinātās mūzikas biedrības „Skaņu mežs”.

Holija Herndone kritiķu un laikmetīgās deju mūzikas cienītāju vidū izpelnījusies uzmanību ar savu 2012. gada beigās izdoto debijas albumu „Movement”.

Ņemot vērā Herndones mūzikas novatorisko dabu, viņas mūzikas spēju izteiksmīgi pārraut žanru robežas un veidot saikni starp akadēmisko un pagrīdes mūziku, pasākums tiek pozicionēts kā „Skaņu meža” veltījums ar Rīgu saistītā komponista Riharda Vāgnera 200. jubilejai.

Populārais mūzikas portāls „Pitchfork.com” par Herndones debijas albumu raksta šādi: „Būdams atbilstoši nosaukts, „Movement” ir saredzams kā progresija un izaicinājums.”

Recenzijā Herndone tiek nosaukta par vienu no saistošākajām 2012. gada jaunajām balsīm kā izpildītāja, komponiste un producente, papildinot, ka albums ar savu piemēru „aicina virzīties vairākos muzikālos virzienos vienlaicīgi un tādējādi nākt klajā ar kaut ko drosmīgu, jaunu un pilnībā individuālu”.

Interneta žurnāls „The Quietus” savukārt apgalvo, ka „Movement” ir „viens no tiem patīkamajiem pārsteigumiem, ko izdzirdot, jūs nodomājat – nu, bet, protams, ka mūzikai mūsdienās būtu jāskan šādi!

Kā raksta rīkotāji, Holija Herndone daiļradē atspoguļo dažādu un, iespējams, savstarpēji kontrastējošu ietekmju klāstu – akadēmisko vidi, kurā viņa ir skolota un vēl joprojām turpina attīstīties, kā arī savu uzticīgo mīlestību pret klubu mūzikas kultūru tās vismūsdienīgākajās formās.

Viņa kā iedvesmojošas komponistes min Gaļinu Ustvoļsku un Mariannu Amačeri (Maryanne Amacher), savukārt elektroniskās mūzikas jomā atsaucas uz tādiem māksliniekiem kā „Pan Sonic” vai producentu klāstu no Berlīnes un Birmingemas 90. gadu tehno kopienas.

„Herndone rada telpisku un fiziski sajūtamu elektronisko mūziku, kas drosmīgi un intensīvi maina režīmus un žanru iezīmes viena skaņdarba vai koncerta ietvaros, robežojoties no ritmiskas un gandrīz industriālas klubu mūzikas līdz estētiski savdabīgām laikmetīgās mūzikas kompozīcijām,” raksta koncerta rīkotāji.

Mākslinieces uzstāšanās Rīgā noritēs kā interaktīvs audiovizuāls koncerts. Muzeja durvis koncerta apmeklētājiem tiks vērtas vaļā plkst. 19.30, savukārt biļetes būs iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un pie ieejas. Biļešu cena ir 3 lati iepriekšpārdošanā un 5 lati pie ieejas. Vietu skaits ir ierobežots līdz 150 vietām.

Šis ir viens no vairākiem biedrības „Skaņu mežs” rīkotajiem pasākumiem, kas 2013. gada garumā publiku ievadīs oktobrī gaidāmo „Skaņu meža” festivāla vienpadsmito izlaidumu.

0 komentāri

Komentāru nav